sklep zoologiczny chomik
fot. pixabay.com/pl/

Właściciele zwierząt zobligowani są do zapewnienia pupilowi odpowiednich warunków do życia. Rozumie się przez to wszelkie akcesoria, środki pielęgnacyjne oraz właściwą, pełnowartościową karmę.

Wiele osób zastanawia się gdzie robić takie zakupy. Czy lepiej aby był to sklep stacjonarny czy może internetowy sklep zoologiczny? Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Dzisiaj jednak skupimy się na zakupach online.

Czy warto korzystać z internetowych sklepów zoologicznych?

sklep zoologiczny pies
fot. pixabay.com/pl/

Wielu właścicieli zwierząt są przyzwyczajeni do zakupów w pobliżu miejsca zamieszkania. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż możemy nabyć potrzebne nam produkty przy powrocie z pracy lub w każdej chwili wyskoczyć i kupić np. karmę, która się skończyła.

Na tym jednak właściwe zalety sklepu stacjonarnego się kończą. Takie rozwiązanie posiada więcej wad. Pierwszą z nich może być ograniczony asortyment. Z uwagi na zwykle małą powierzchnie sklepów, są one słabo wyposażone i sprzedają tylko te produkty, które właściciel sklepu akurat wprowadził.

Sklepy stacjonarne cechują się zazwyczaj również wyższymi cenami, gdyż marże muszą pokryć wynajęcie lokalu i ewentualnie pracowników. Dodatkowo niektóre sklepy znacznie zawyżają rynkową cenę produktów.

Zanim więc wybierzemy odpowiedni sklep, warto rozejrzeć się w asortymencie innych sklepów. Jednak cena to nie wszystko, bo na dobre zakupy składa się o wiele więcej czynników.

Oprócz ceny jest jeszcze jakość produktów, termin ich ważności do spożycia i same doradztwo w zakresie zakupów. Może okazać się bowiem, że karma którą kupujemy dla swojego pupila z jakiś względów nie jest dla niego odpowiednia. Fachowa obsługa w sklepie to również czynnik, który może zadecydować o przewadze danego sklepu.

Sprzedawcy, którzy nie są w stanie udzielić wyczerpującej odpowiedzi na zadane przez nas pytania, nie są godni zaufania i należy uniknąć zakupów w takich miejscach. Dobry sklep zoologiczny posiada doświadczonych pracowników, którzy z chęcią podzielą się opinią na dany temat i posiadają stosowną wiedzę na temat różnych gatunków zwierząt.

Sklep internetowy zoologiczny powinien więc zaproponować klientowi, w zależności od jego potrzeb, produkt dostosowany do preferencji jego pupila, a nie „wciskać” na siłę produkt, który np. słabo się sprzedaję, lub wręcz przeciwnie, jest popularny.

Często może okazać się, że mały sklep internetowy, będzie lepszym rozwiązaniem niż ogromny, stacjonarny sklep zoologiczny.

Czym powinien charakteryzować się dobry internetowy sklep zoologiczny?

Wybierając wiec sklep zoologiczny powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na dostępny asortyment. Sklepy online zazwyczaj posiadają spore magazyny i możliwości, mogą więc pozwolić sobie na naprawdę bardzo szeroką ofertę.

Czerwoną lampkę w głowie, powinny nam zaświecić jednak wymyślne produkty jak wegańska karma dla kota.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dobry sklep zoologiczny online powinien posiadać profesjonalną i troskliwą obsługę, która gdy będziemy tego potrzebowali, doradzi nam i odpowie na wszystkie nurtujące pytania.

Większe sklepy online, zazwyczaj posiadają kilku specjalistów z różnych dziedzin, tak więc ryzyko zadania pytania, na które nie znaleźlibyśmy odpowiedzi, jest znikome. Dobra obsługa powinna mieć również szeroką wiedzę na temat sprzedawanego asortymentu. Jak nikt inny, powinni wiedzieć wszystko na temat towaru, który sprzedają. Wtedy mamy gwarancje prawidłowego obsłużenia.

Ważny jest również sam opis produktów, które widnieją na stronie. Jeżeli są one kompletne i wyczerpujące, często nie istnieje potrzeba kontaktu ze sklepem. Brak lub bardzo krótkie opisy, powinny wzbudzić naszą czujność.

Wygląd sklepu to również ważny czynnik. Dobry, szanujący się sklep, powinien cechować się profesjonalną i szybką stroną. Jest to swojego rodzaju wizytówka firmy, powinna być więc na jak najwyższym poziomie. Co prawda nie powinno się oceniać książki po okładce, jednak profesjonalna strona internetowa zazwyczaj wróży dobrą współpracę.

sklep zoologiczny kot
fot. pixabay.com/pl/

Nie ma co ukrywać, żę również wszelkie rabaty, promocję i profity dla stałych klientów są dla nas istotne. Jest to co prawda dodatek, lecz bardzo miły i wskazujący na proklienckie podejście.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here