biurko gamingowe
fot. pixabay.com/pl/

Biurko dla gracza powinno spełniać szereg wymogów, aby być przydatne dla zapalonego gamera. Biurko pod komputer stanowi, zaraz obok odpowiedniego krzesła stanowi najważniejszy element wystroju pomieszczenia, w którym odbywają się ważne rozgrywki. Bez tych elementów nie możliwe jest cieszenie się grami przy pełnym komforcie długimi godzinami.

biurko gamingowe
fot. pixabay.com/pl/

Jak więc wybrać biurko gamingowe? Czym kierowa się przy zakupie? Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi punktami.

Biurko dla gracza – jak wybrać?

Dobre biurko komputerowe zapewnia stabilny podkład pod sprzęt oraz odpowiednią powierzchnię na wszelkie akcesoria. To również nowoczesny mebel, który posiada innowacyjne rozwiązania jak uchwyty na napoje, miejsce na kable czy regulację wysokości blatu. Aby znaleźć produkt, który spełni nasze oczekiwania musimy dokładnie przeszukać rynek. Bardzo pomocne będą wszelkie informację dotyczące tego, jak wybrać biurko komputerowe dla gracza. Zaczynajmy więc.

Zakup biurka dla gracza – od czego zacząć?

Przed zakupem właściwego mebla, którym będziemy cieszyli się dłuższy czas należy przede wszystkim ustalić preferencję użytkownika. Zupełnie inne biurko wybierzemy dla dziecka, które od casu do czasu skacze w otchłań wirtualnych rozgrywek, a zupełnie inne dla zapalonego gracza, który każdy swój wolny czas poświęca grom. Również inne biurko wybierzemy, jeżeli będzie ono również służyło do odrabiania lekcji, projektowania itp.

Na samym początku warto zacząć od kilku ustaleń. Po pierwsze zaplanujmy swój budżet. Rozstrzał cenowy biurek gamingowych jest naprawdę bardzo duży. Natomiast nie zawsze droższy mebel, sprawdzi się lepiej niż ten bardziej budżetowy. Warto więc brać pod uwagę stosunek ceny do jakości.

Za najtańsze modele biurek przyjdzie nam obecnie zapłacić ok. 200 złotych. Jednak jest to konstrukcja, która będzie dobra co najwyżej dla mało wymagającego dziecka. Mamy tam do dyspozycji klasyczną półkę na klawiaturę, blat, ewentualnie podstawkę pod monitor. Jeżeli interesują nas bardziej funkcjonalne meble, to przyjdzie nam za nie zapłacić od 500 do 2000 złotych.

Rozmiar biurka dla gracza

Kolejnym kryterium jest dobór odpowiedniego rozmiaru biurka. Powinno być odpowiednio duże, szerokie i głębokie. Musi w końcu pomieścić co najmniej jeden duży monitor, zazwyczaj jest ich kilka. Dodatkowo powierzchnia powinna zapewniać odpowiednie miejsce na klawiaturę, słuchawki, mikrofon, lampkę oraz inne akcesoria przydatne graczowi.

Na rynku najpopularniejszym rozwiązaniem są biurka prostokątne, lecz można zakupić również wersje narożne. Małe biurka w przypadku graczy nie mają racji bytu. Nie zapewnią odpowiedniego komfortu.

Regulacja blatu biurka dla gracza

Biurko gamingowe, podobnie jak fotel, powinno mieć jak najwięcej możliwości regulacji. Optymalnym rozwiązaniem jest regulowany blat. W przypadku zakupu takiego mebla dla dziecka, pozwoli to na podwyższanie go, wraz z jego wzrostem, tak więc nie potrzebna będzie zmiana biurka co chwile na większe.

Kupując biurko dla większego gracza, umożliwiamy mu indywidualne dopasowanie mebla do jego wzrostu i preferencji. Może ustawić podczas rozgrywek biurko w danej pozycji, a po skończeniu rozgrywek może je np. podwyższyć lub zniżyć, aby wygodniej odrabiać lekcję. Takie rozwiązanie będzie też dobre, jeżeli z biurka będą chcieli korzystać również rodzice.

Materiał biurka gamingowego

Na rynku mamy do wyboru mnogość wyboru, jeżeli chodzi o materiały wykonania biurek dla gracza. Przed zakupem warto dowiedzieć się, czy dane biurko jest odporne na zarysowania. Dzięki temu, będziemy cieszyli się jego estetycznym wyglądem przez długi czas.

Najlepszym wyborem jest oczywiście drewno, zaraz po nim jest płyta MDF. Odpowiednio wzmocnione tworzywa sztuczne, również dają radę. Najbardziej niekorzystnym rozwiązaniem wydaje się biurko z metalowym blatem, gdyż podczas dłuższego użytkowania nie jest zbyt komfortowe.

Organizer kabli w biurku dla gracza

Mimo coraz nowszych, bezprzewodowych technologii, gracze często mają sentyment do akcesoriów przewodowych. Zapewniają one zazwyczaj o wiele większą skuteczność działania. Typowe miejsce dla gracza to zwykle plątanina kabli. W takim wypadku idealnie przydają się specjalne tunele i otwory, znajdujące się w dobrym biurku dla gracza.

Design biurka dla gracza

biurko gamingowe
fot. pixabay.com/pl/

To ostatnia kwestia, którą powinniśmy się kierować przy zakupie. Odpowiedni desing biurka pozwoli na dopasowanie je do reszty mebli w danym pomieszczeniu. Dobrym rozwiązaniem jest, aby chociaż trochę pasowało do fotela gamingowego i żeby obydwa elementy tworzyły spójną całość.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here