podstawka laptop
fot. pixabay.com/pl/

Laptopy ze względu na swoją specyficzną konstrukcję i dość małe wentylatory porównując do gabarytów urządzenia, często mogą się przegrzewać. Przyczyn takiego zjawiska może być naprawdę bardzo wiele.

Często dochodzi do tego podczas robienia wielu czynności naraz, otwierania mnóstwo kart i obciążających programów. Nierzadko również przyczyną jest długie korzystanie z urządzenia, jego wiek, bądź warunki, w których go używamy.

Wysoka temperatura nie sprzyja optymalnemu działaniu takiego sprzętu elektronicznego. Spada wydajność procesora oraz pogarsza się kondycja baterii.

podstawka laptop
fot. pixabay.com/pl/

Antidotum na taki problem, są podkładki chłodzące pod laptopa. To bardzo prosta konstrukcja, która spełnia wiele funkcji.

Czym są podstawki chłodzące pod laptopa?

Podstawki posiadają prostą, zazwyczaj prostokątną obudowę, która w swoim wnętrzu posiada przynajmniej jeden wiatrak. Gdy podłączymy kablem USB urządzenie do laptopa, zacznie on działać. Niewielka konstrukcja podstawek jest dopasowana do większości modeli laptopów, dzięki czemu nie odczujemy dyskomfortu, podczas użytkowania.

Co więcej, mogą nawet pomóc w codziennej pracy przed komputerem. Jak powszechnie wiadomo, ekran powinien sięgać mniej więcej wysokości oczu użytkownika. Zbyt niskie ustawienie, do którego niestety często dochodzi, powoduje zmęczenie karku i oczu.

Podstawki chłodzące pod laptopa cieszą się również sporą popularnością wśród zapalonych graczy. Podzespoły jak karta graficzna czy procesor, podczas rozgrywek są bardzo obciążone, co sprawia że temperatura wewnątrz urządzenia jest bardzo wysoka. W takim wypadku również warto wyposażyć się w wiatrak z dwoma lub większą ilością wiatraków.

Ile kosztuje podstawka pod laptopa?

Duży wybór tego typu produktów na rynku, sprawia że mamy bardzo dużą rozbieżność cenową. Najtańsze modele kupimy już za 30 złotych, za te profesjonalne dobrej jakości będziemy musieli zapłacić w granicach 200 złotych. Jeżeli zamierzamy często z niej korzystać to warto dołożyć i nabyć sprzęt, który posiada mnóstwo funkcji dodatkowych i wiele możliwości regulacji.

Zakup podstawki chłodzącej pod laptopa – na co zwrócić uwagę?

Tak jak już wspomnieliśmy, wybór tego typu produktów jest naprawdę bardzo duży. Producenci co chwile prześcigają się z innowacyjnymi rozwiązaniami oraz możliwościami urządzeń.

Jak więc wybrać to właściwe? Poniżej podpowiemy na co zwracać uwagę przy zakupie podstawki chłodzącej do laptopa.

Mobilność podstawki pod laptopa – to kryterium, które będzie szczególnie ważne dla osób, które będą chciały transportować podstawkę razem z laptopem. Musi ona oferować składaną konstrukcję, która pozwoli na bezproblemowe przemieszczanie np. w torbie z laptopem.

Wentylatory podstawki – czyli serce urządzenia, które gwarantuje skuteczne chłodzenie. Na ich jakość będzie miało wpływ wielkość, prędkość oraz ilość wbudowanych wentylatorów. Im większa ich liczba i średnica tym lepiej będzie chłodziły nasz komputer.

Duża prędkość wentylatorów może generować duży poziom hałasu. Czasami warto zdecydować się na jeden większy, lecz wolniejszy niż kilka mniejszych.

Zaawansowane modele posiadają kontroler obrotów, co pozwala nam dopasować działanie urządzenia do swoich potrzeb.

Materiał wykonania – tańsze podstawki wykonane są ze słabej jakości tworzyw sztucznych. Niestety takie rozwiązanie nie zapewni nam wysokiej trwałości. Jeżeli planujemy zakup na długi czas to warto zainteresować się konstrukcjami aluminiowymi. Płyta powinna być perforowana, co zapewni optymalną cyrkulację powietrza.

Konstrukcja podstawki pod laptopa – w zależności od modelu, podstawki mogą przybierać różne kształty. Jedne są w postaci regulowanej płyty, którą możemy postawić na biurko, inne natomiast będą przenośnymi stoikami, które możemy wykorzystać nawet leżąc na łóżku. Wszystko zależy tutaj od naszych indywidualnych upodobań. Ważne jest również dobranie podstawki do rozmiaru laptopa.

podstawka laptop
fot. pixabay.com/pl/

Dodatkowe wyposażenie i funkcje – jeżeli pragniemy dodatkowych funkcji, powinniśmy zainteresować się podstawkami, które je posiadają. Mogą to być porty USB, które pozwolą na podłączenie dodatkowych urządzeń czy stacje dokujące dla dysku twardego.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here