hala namiot magazyn
fot. pixabay.com/pl/

Niewątpliwą zaletą hal magazynowych jest niski koszt inwestycji. Poza tym, takie rozwiązanie można bardzo szybko wcielić w życie, a jej funkcjonalność prawie niczym nie różni się od betonowych konstrukcji. Hale namiotowe wzbudzają coraz większe zainteresowanie wśród przedsiębiorców i inwestorów, którzy planują pozyskać powierzchnie do prowadzenia danej działalności. Budowa takiego obiektu jest niezwykle prosta i szybka, co jest przyczyną coraz większej popularności tego rozwiązania.

Również eksploatacja jest tutaj niezwykle tania. Hale namiotowe podobnie jak konstrukcje murowane mogą być użytkowane z powodzeniem przez cały rok.

Hale namiotowe jako magazyn – jakie są korzyści?

Spośród użytkowników, którzy skorzystali już z takiego rozwiązania, da się usłyszeć, że jednym z głównych czynników, który przemówił za skorzystaniem z tego rozwiązania byłą cena. Hale namiotowe są obecnie najtańszą alternatywą magazynów na rynku. Jest to więc propozycja dla mniejszych firm lub dopiero rozpoczynających swoją działalność, gdzie szuka się oszczędności.

hala namiot magazyn
fot. pixabay.com/pl/

Hala namiotowa o wymiarach 50 x 20 x 7 metrów, która mogłaby z powodzeniem służyć jako magazyn, kosztuje w granicach 100 000 złotych. Za konstrukcję murowaną o podobnych wymiarach, przyszłoby nam zapłacić dwukrotnie więcej.

Co jest jeszcze bardziej istotne podczas budowy obiektów z pustaków, mija niekiedy dłuższy czas, zanim budynek zostanie oddany do użytku. Po drodze często dochodzi do różnych niedociągnięć i problemów, które opóźniają możliwy start działalności w budynku

W przypadku hali namiotowej nie ma takiego problemu. Taki obiekt można postawić już w kilka dni i od razu rozpocząć w niej swoją działalność. Hale namiotowe to konstrukcje, które nie wymagają wzmacniania. Nie mamy więc do czynienia z prętami, kolumnami czy palami, wewnątrz budowli. To umożliwia maksymalne wykorzystanie powierzchni i większą efektowność przechowania.

Dużym atutem takiego rozwiązania jest również łatwość transportu w inne miejsce. Oznacza to, że po ich nabyciu, możemy je ustawić na niemal każdym utwardzonym gruncie. Gdy zajdzie potrzeba jego przeniesienia, również nie ma problemu. Można z powodzeniem zlecić jej rozmontowanie i złożenie na nowo w innej lokalizacji. Cała operacja nie powinna zająć więcej niż kilka dni.

Istnieje również możliwość sprzedaży rozmontowanego namiotu. Oddajemy go wtedy w częściach następnemu użytkownikowi, który może go postawić w dogodnym dla siebie miejscu.

Krąży również zgubna opinia, o tym że hal namiotowych nie za bardzo można używać podczas gorszych warunków pogodowych, np. zimą. Nic bardziej mylnego. Dach konstrukcji co prawda wykonuje się z plandeki, lecz ściany boczne mogą pokryte być blachą trapezową czy płytą warstwową, co zapewni dobrą izolację. Dodatkowe źródło ciepła sprawi, że w hali będzie panowała odpowiednia temperatura.

Bardzo ważnym, funkcjonalnym aspektem jest również możliwość modyfikacji hali. Zazwyczaj składa się z segmentów, które można dostawiać, w zależności od potrzeb. Modułowa konstrukcja obniża koszty podczas ewentualnych napraw i sprawia możliwość dobudowy, gdy zajdzie taka potrzeba.

Hale namiotowe jako magazyny – wady

Czy takie rozwiązanie posiada wady? Oczywiście, jak każde. Największą jest oczywiście to, że są to lekkie konstrukcję, które wykazują się mniejszą odpornością niż budynki stawiane na stałe. Analogicznie, są też mniej odporne na ciężkie warunki atmosferyczne, które mogą uszkodzić konstrukcję hali namiotowej.

Murowane konstrukcję mogą więc przetrwać długie lata, podczas gdy hale namiotowe mogą wymagać wymiany już po kilku sezonach, wszystko jednak zależy od warunków użytkowania.

Namioty wymagają również okresowej kontroli, gdzie sprawa się stan obiektu, gum naciągających czy poziom dokręcenia śrub.

Ile wytrzyma hala namiotowa?

Pod warunkiem odpowiedniego odśnieżania namiotowe konstrukcję mogą przetrwać wiele lat. Plandeki PVC wytrzymają średnio 4 – 6 lat. Często zakupuje się takie rozwiązanie na krótki czas, krótsza żywotność może więc okazać się zaletą.

hala namiot magazyn
fot. pixabay.com/pl/

Hale namiotowe podczas silnych wiatrów muszą być demontowane. Klasyczne modele wytrzymują wiatr osiągający prędkość 60 – 80 km/h, najlepsze modele zaś 100 km/h. Czasami jednak nawet najwyższa wartość może okazać się za mała.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here