salon trendy
fot. pixabay.com/pl/

Miniony czas, to z pewnością okres gdzie w domu siedzieliśmy o wiele dłużej. Izolacja społeczna oraz uniemożliwienie chodzenia do ulubionych miejsc sprawiło, że wszystkie nasze zachcianki kulturowe i nie tylko musieliśmy spełniać w naszym salonie.

Zauważyli to również projektanci i producenci, którzy ostatnimi czasy mają ręce pełne roboty. Musieli oni skupić się na zapewnieniu niezwykle przytulnej i funkcjonalnej przestrzeni, która będzie ostają podczas zaspokajania potrzeb naszego ciała oraz ducha. Poniżej przestawimy najważniejsze trendy i podpowiemy jak urządzić modny salon w 2021 roku.

Projektowanie wnętrz łączy się z wyszukiwaniem najlepszy rozwiązań i odpowiadaniem na ludzkie potrzeby. To nie tylko tworzenie efektownych rozwiązań wnętrzarskich. Ze względu na coraz szysze tempo życia i postęp technologiczny, trendy dekoracyjne dążą do większej bliskości z naturą. Wykorzystuje się naturalne kolory, przytulne i dobrze oświetlone miejsca czy żywe rośliny.

salon trendy
fot. pixabay.com/pl/

Nadchodzący czas przyniesie nam właśnie takie rozwiązania. Nowoczesne wnętrza będą opierały się o przytulność i funkcjonalność. Poszczególne elementy wystroju będą przyjazne człowiekowi, jak nigdy dotąd.

Trendy wnętrzarskie 2021 – naturalne kolory

Spośród kolorów, które będą dominowały w pomieszczeniach, możemy wymienić przede wszystkim beże różnego rodzaju. Zaczynając od jego chłodnego odcienia, przez karmel, cynamon, po kolor kawy z mlekiem skończywszy. Barwy te będą zdobiły podłogi, ściany, meble oraz wszelkie akcesoria i dekorację. Taki kolor będzie idealnie prezentował się również z modnymi złotymi dodatkami. To niezwykle efektowny duet, który doda każdej aranżacji nutkę luksusu.

Trendy wnętrzarskie 2021 – styl boho

Ludzie coraz bardziej cenią sobie własną indywidualność. Styl boho wkracza na salony i podbija serca wielu domowników. To styl, który czerpie wszystko co najlepsze z natury, wszelkich wycieczek i obfituje w barwy ziemi. Czynnikiem, który pozwala wyróżnić się na tle innych stylów jest fakt dowolności wprowadzania dodatków. Oznacza to, że za dekoracje mogą posłużyć wszelkie pamiątki z podróży, własnoręczne dzieła, obrazy i inne przedmioty, które dobrze nam się kojarzą i sprawiają, że czujemy się lepiej w takim otoczeniu.

Trendy wnętrzarskie 2021 – ekologia to już nie moda

Ostatnim bardzo popularnym trendem jest dbanie o środowisko i działania mające na celu jego poprawę. Wszechobecne papierowe torebki, zamienione za te foliowe, energooszczędne urządzenia, sortowanie śmieci, to tylko niektóre czynniki, o których ostatnio bardzo głośno i które przyczyniają się do polepszania jakości naszego życia. Chodzi o nasze zdrowie, które skutecznie zatruwane jest przez niezdrowe powietrze.

Taki trend da się również zauważyć w przypadku projektowania i urządzenia wnętrz. Ekologiczne domy to takie, które wręcz emanują zielonością roślin i naturalnych materiałów. To np. wiklina, drewno czy plecionki. Takie pomieszczenia to również skarbnica odnowionych mebli i przedmiotów, którym dano drugie życie.

Styl eko jest bardzo dużo mianowników ze stylem boho. Oba charakteryzują się naturalnymi kolorami, drewnianymi meblami czy bogactwem roślinności.

Trendy wnętrzarskie 2021 – vintage style

Meble, z których korzystały nasze babcie takie jak witryny, komody, fotele i inne elementy wracają do łask. Tak jak już pisaliśmy, panuje powszechna moda na dawanie meblom drugiej szansy. Meble vintage są świetnym dodatkiem do wnętrz nowoczesnych, lecz nie tylko. Współczesne wnętrza często wyposażone są w meble z odzysku lub specjalnie stylizowanymi na postarzałe. Panuje również powszechna moda na wykorzystywanie starych elementów w innej formie.

Obserwuje się również tendencje do łączenia z pozoru nie pasujących do siebie elementów. W takim wypadku należy pamiętać o niezwykłym wyczuciu i umiarze, gdyż mnogość mebli oraz duża różnorodności może wprowadzić wiele niepotrzebnego chaosu.

Przytulność i wielofunkcyjność – trendy wnętrzarskie 2021

salon trendy
fot. pixabay.com/pl/

Co można dostrzec to również fakt stawiania projektantów na wielofunkcyjność mebli oraz ich przytulnego wyglądu. Meble w salonie jak nigdy wcześniej powinny mieć wiele zastosowań, aby umilić długie godziny spędzane w domu czy to w gronie dzieci czy drugiej połówki.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here