malowanie po numerach
fot. pixabay.com/pl/

Obrazy po numerach wciąż zyskują na swojej popularności. To produkty z serii DIY, czyli z języka angielskiego Do It Yourselft, co w tłumaczeniu na polski znaczy zrób to sam. Wzrost popularności tego typu rozwiązań objawia się przesyceniem rynku różnymi przedmiotami.

Ludzie coraz częściej chcą robić coś sami. Malowanie po numerach to w pełni umożliwia. Za pomocą takiego przedmiotu możemy stworzyć piękną dekorację w domu czy w garażu czy zrobić komuś niesamowity prezent.

Malowanie po numerach to zupełnie nowa dziedzina, która wprowadza powiew świeżości na rynek. Producenci proponują nam nowoczesne rozwiązania, a co za tym idzie mnogość modeli, kształtów wzorów i kolorów takich obrazów. To produkty, które coraz bardziej zyskują na wartości i stanowią bardzo pożądany towar na obecnym rynku.

malowanie po numerach
fot. pixabay.com/pl/

Malowanie po numerach – o co dokładne chodzi?

Generalnie zasada działania tęgiego produktu jest bardzo prosta. To proces, w którym musimy malować po cyfrach w taki sposób, aby uzyskać spójny obraz. W tym celu wykorzystujemy różne przedmioty, które dołączone są do danego zestawu.

Zazwyczaj do dyspozycji posiadamy podstawę z bawełnianego lub tekturowego materiału. Jest ona podzielona na określone części, gdzie każda z nich jest wyznaczona konturem i przyporządkowana do danego numeru.

Przymierzając się do malowania danego numeru, sięgamy po przyporządkowaną farbę i rozpoczynamy proces twórczy. Całość wygląda bardzo podobnie do malowanek dla dzieci, lecz jest to wersja dla dorosłych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby korzystało z niej dziecko, lub żebyśmy cieszyli się malowaniem razem.

Malowanie obrazów po numerach – dla kogo?

Malowanie po numerach to możliwość wcielenia się w skórę prawdziwego malarza artysty, który tworzy swoje dzieła własnymi rękami. Dzięki odpowiedniej technice jesteśmy w stanie stworzyć piękne obrazy, bez doświadczenia oraz plastycznych umiejętności. Wystarczy, że nabędziemy dany zestaw do malowania po numerach i będziemy podążali za instrukcją.

Malowanie po numerach to również zajęcie dla tych, którzy posiadają już pewną wiedzę na temat malarstwa. Za pomocą płynnych przejść barwnych, zmiękczania krawędzi i szkliwienia jesteśmy w stanie odtworzyć obraz jeden do jednego z oryginałem. Możemy dodać mu również własnego stylu, indywidualności i trenować swoje zdolności artystyczne.

Zestaw malowania po numerach – z czego się składa?

Takie zestawy zazwyczaj składają się z podstawowych elementów jak farby, płótno i pędzle. Powierzchnia do malowania jest gotowa do użycia od razu po wyjęciu. Cały schemat przygotowany jest tak, aby kontury były bardzo widoczne.

Całość przygotowywana jest przez fachowców w swojej dziedzinie, nie ma więc mowy, że coś pójdzie nie tak, jeżeli tylko będziemy trzymali się instrukcji.

Na rynku możemy spotkać zestawy z płótna z naturalnej faktury lnianej, gęstej tekstury czy wersją syntetyczną. Najlepszym wyborem zdaje się płótno bawełniane, gdyż właśnie na takim powstają najlepsze dzieła popularnych artystów.

W zależności od zestawu, który nabędziemy, możemy spotkać również różne farby. Możemy otrzymać klasyczne kolory, które należy pomieszać, w celu otrzymania danej barwy. To bardzo fajny sposób, gdyż powstały kolor zawsze będzie się różnił, co pozwoli na stworzenie indywidualnej pracy.

Można również zakupić ponumerowane i gotowe komplety farb, co jest o wiele prostszą wersją. W takiej opcji barwy są odpowiednio dobrane tak, aby nasze dzieło jak najbardziej przypominało pierwotną wersję.

Malowanie po numerach jest więc świetnym pomysłem na samotny relaks i oddaniu się otchłani twórczości w zaciszu 4 kątów lub na łonie natury. Jest to również doskonały pomysł na spędzenie czasu z bliskimi. Znacznie lepiej rozwijać swoją kreatywność przez malowanie niż np. spędzać długie godziny przed komputerem, prawda?

Malowanie po numerach – idealny pomysł na prezent

malowanie po numerach
fot. pixabay.com/pl/

Zestaw do malowania po numerach to również świetny pomysł na prezent. Ucieszą się nim nie tylko mali użytkownicy. Taki indywidualny prezent, z pewnością przypadnie do gustu nawet dorosłym, gdyż jest to jeszcze bardzo niespotykany element dekoracyjny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here