dłonie krem
fot. pixabay.com/pl/

Suche dłonie mogą być zmorą każdego z nas. To bardzo delikatne miejsce, które często z różnych powodów traci swój naturalny blask i powoduje nieestetyczny wygląd. Ratunkiem w takim przypadku jest dobry krem do rąk, który zregeneruje i nawilży skórę. Jakie kosmetyki spełniają tę funkcję?

Nasze dłonie są niezwykle narażone na przesuszanie i na występowanie przedwczesnych oznak starzenia. Niestety bardzo rzadko przykładamy do nich wagę i prawidłowo oraz systematycznie je pielęgnujemy.

dłonie krem
fot. pixabay.com/pl/

Okres jesienno-zimowy często zmusza nas do zakupu odpowiedniego kosmetyku, gdyż z powodu zaniedbania, tworzą się suche skórki, szorstkość i skóra na dłoniach zaczyna dosłownie pękać.

Dlaczego skóra na dłoniach jest sucha zimą i jesienią?

Dzieje się tak dlatego, że w takich okresach ręce narażone są na naprzemienne działanie suchego powierza i niskiej temperatury. Pierwszy czynnik odczuwamy, gdy siedzimy w ogrzewanych pomieszczeniach, na drugi natrafiamy tuż po przyjściu do domu.

Dodajmy do tego częste mycie rąk i np. drażniące produkty z alkoholem i mamy gotowy przepis na złą kondycję skóry na rękach. Dlatego właśnie powinniśmy wybrać dobry krem, który pozwoli nam na odpowiednią pielęgnację dłoni.

Dobry krem do rąk – jakie substancje powinien mieć?

Kremy do twarzy, które powodują jej nawilżenie, opierają się o współdziałanie składników emolientowych i humektantowych. Nie inaczej jest w przypadku kremu do rąk, z tym że ważniejszy jest ten pierwszy. Tworzy on na skórze film, który zapobiega utracie wilgoci. Dodatkowo konsystencja kremów do rąk jest na ogół cięższa, szczególnie jeżeli chodzi o kremy do pielęgnacji zimą.

Niezbędnym składnikiem dobrych kremów do rąk jest również znana gliceryna. Dzięki niewielkim cząsteczką tej substancji, krem może wniknąć do najgłębszych warstw skóry.

Bardzo pomocnym składnikiem jest też mocznik. Poza wiązaniem wody, potrafi on przywrócić gładkość dłoniom i innym newralgicznym miejscom, złuszczając suchy naskórek.

Aby optymalnie nawilżyć skórę, w składzie dobrego kremu powinny znaleźć się również substancje emolientowe, które stworzą warstwę okluzyjną. Taki składnik, zapobiegnie odparowywaniu wody, co pozwoli na zachowanie nawilżenia przez dłuższy czas. Do substancji tego typu zaliczamy olej słonecznikowy i inne oleje roślinne, skwalan, parafinę czy wazelinę.

Bardzo miłym i potrzebnym dodatkiem kremu do rąk są również wszelkie składniki aktywne, które opóźniają procesy starzenia i pielęgnują skórę. Do tej grupy możemy zaliczyć przeciwutleniacze, różne witaminy, elastynę, keratynę, substancje przeciwzapalne czy ceramidy.

Najlepsze kremy do rąk dla skóry suchej i podrażnionej

Wybierając więc najlepszy krem do rąk, musimy przede wszystkim skupić naszą uwagę na skład produktu oraz składniki pielęgnacyjne, które są zazwyczaj wyszczególnione na opakowaniu.

Należy bezwzględnie pamiętać, że kosmetyk musimy dobrać do indywidualnego typu naszej skóry. Inny produkt będzie pasował do skóry bez skłonności do przetłuszczeń, a inny do skóry szorstkiej i tendencją do przesuszania.

Również inna grupa kremów będzie stosowana przez osoby, które pracują fizycznie na mrozie, lub mają bardzo częsty kontakt z zimnym powietrzem czy specyficznymi detergentami.

Naturalny krem do rąk

dłonie krem
fot. pixabay.com/pl/

Obecnie zauważamy tendencje do tego, aby wybierać produkty naturalne. W pełni pochwalamy takie wybory, gdyż kosmetyki bazujące na naturalnych składnikach, często wykazują o wiele większą skuteczność niż ich konkurenci. Takie składniki jak olejki roślinne, zawierają bogactwo witamin i antyoksydantów, które świetnie chronią i pielęgnują skórę naszych dłoni i zapewniają im ochronę przed utratą wilgoci.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here