cellulit ciało sylwetka
fot. pixabay.com/pl/

Nieważne czy borykasz się z nadwagą czy posiadasz smukła sylwetkę, dla cellulitu nie ma to najmniejszego znaczenia. Zbyt ciasne ubrania, złe nawyki żywieniowe, niezdrowe nałogi oraz siedzący tryb życia, mogą przyczyniać się do powstania niechcianego dla kobiet towarzysza. Sposobów na pozbycie się cellulitu jest mnóstwo. Jedne są mniej, drugie bardziej skuteczne.

cellulit ciało sylwetka
fot. pixabay.com/pl/

Stosując każdy z nich należy pamiętać, że każda z nas jest inna i różne sposoby będą wykazywały różne efekty. To co na jedną zadziała świetnie, na drugą nie zadziała w ogóle i na odwrót. Poniżej przedstawimy kilka sprawdzonych sposobów na walkę z cellulitem. Sprawdź i przekonaj się sama!

Jak się pozbyć cellulitu?

Antycellulitowa pielęgnacja to przede wszystkim regularność i szybka reakcja na pojawiające się oznaki. Najszybciej i najskuteczniej można działać w początkowych etapach rozwoju.

Najlepszym testem, ukazującym czy powinniśmy się zainteresować taką kuracją jest chwycenie palcami fałdu skóry, np. na udzie. Jeżeli pojawiły się tam niewielkie grudki i wypukłości, to ostatni dzwonek, aby zacząć działać. Jakie sposoby na pozbycie się cellulitu więc wyróżniamy?

Dieta na pozbycie się cellulitu

Czynnikiem, od którego zaczniemy jest dieta antycellulitowa. Powinna ona być obfita w owoce i warzywa, oraz produkty pełnoziarniste, bogate w błonnik. To one przyczyniają się do usuwania niechcianych toksyn z organizmu. Taka sytuacja może przyczyniać się do pozbycia grudek podskórnych. Pomarańczowa skórka, widnieje na naszym ciele przede wszystkim za sprawą sięgania po przesolone, tłuste i słodkie przekąski.

Należy więc wyeliminować lub mocno ograniczyć spożywanie fast-foodów, słodyczy i tłuszczy zwierzęcych.

Aktywność fizyczna w walce z cellulitem

Kolejną istotną kwestią, która idzie w parze z odpowiednią dietą, jest oczywiście aktywność fizyczna. Wybór jest dowolny, możliwości są nieograniczone. Możesz biegać, pływać, jeździć na rowerze, czy chodzić na siłownie lub co tylko zechcesz. Ćwiczenia fizyczne kształtują i poprawiają mięśnie brzucha, pośladków i ud, co bezpośrednio przyczynia się do redukcji i przeciwdziała powstawaniu cellulitu.

Nawet amatorsko uprawianie dyscypliny sportowe, ćwiczenia w domu, których jest mnóstwo w internecie, mogą pomóc w walce o lepszy wygląd ciała. Warto nawet poświęcić 30 minut dziennie na bieganie, ewentualnie szybkie spacery. Zamiast windy wybierzmy schody, a zamiast dojazdu samochodem lub komunikacją miejską, wybierzmy własne nogi.

Należy przede wszystkim pamiętać o systematyczności. Aktywność fizyczna powinna być wykonywana nie rzadziej niż 3 razy na tydzień.

Jak się pozbyć cellulitu? Szczotkowanie na sucho

Kolejnym bardzo skutecznym i polecanym sposobem jest masaż za pomocą ostrej szczotki. Taki zabieg pielęgnacyjny, zwany również szczotkowaniem na sucho, jest procesem, który pobudzi krążenie i dotleni organizm w bardzo krótkim okresie czasu. Pierwsze efekty możemy zauważyć już po tygodniu regularnego stosowania tej metody. Skóra w danym miejscu używania szczotki stanie się ujędrniona i napięta. To wszystko można osiągnąć bez dużego wysiłku, wykonując masaż szczotką kolistymi ruchami, od góry do dołu. Masujemy miejsca newralgiczne jak uda, pośladki i brzuch. Wykonujmy tą czynność przed kąpielą, a po umyciu się zastosujmy krem lub olejek odżywczy.

Masaż na cellulit

Antycellulitowy masaż może nie jest najbardziej przyjemnym masażem, lecz wykazuje dużą skuteczność w walce z niechcianym przyjacielem. Takie oddziaływanie na skórę stymuluje krążenie krwi i płynów, co w konsekwencji prowadzi do rozbicia tkanki tłuszczowej. Dobrym pomysłem jest udanie się do profesjonalnego zakładu odnowy biologicznej, lub masażysty.

Można również wykonać masaż w warunkach domowych. Wtedy zastosujemy kawowe fusy lub peeling z użyciem ziaren. Kofeina przyspieszy procesy spalania tkanki tłuszczowej.

Zimne prysznice na pozbycie się cellulitu

Bardzo prostym sposobem, który możesz wprowadzić do swojego życia, aby pozbyć się cellulitu jest zimny prysznic. Lodowata woda skierowana na problematyczne partie ciała pomaga w usuwaniu tzw. skórki pomarańczy. Niska temperatura wody wraz z dużym ciśnieniem z prysznica pomogą stymulować krążenie krwi oraz komórki tłuszczowe.

cellulit ciało sylwetka
fot. pixabay.com/pl/

Można również stosować naprzemienne ciepłe i zimne prysznice, dzięki którym tkanka tłuszczowa będzie pracowała na wysokich obrotach.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here