hulajnoga elektryczna
fot. pixabay.com/pl/

Hulajnogi elektryczne to towar, który budzi ogromne emocję w obecnych czasach. Jest to produkt bardzo poszukiwany, który cieszy się dużym zainteresowaniem i nic nie wskazuje na to, że się to zmieni. Hulajnoga przestała już być kojarzona z zabawką dla dzieci. Służy teraz jako bardzo komfortowy środek transportu.

Jeżeli nie mamy ochoty na korzystanie ze sprzętów abonamentowych za opłatą, co jest dość mało ekonomicznym rozwiązaniem przy częstym korzystaniu, to świetną propozycją jest zakup hulajnogi elektrycznej na własność. Podpowiemy na co zwracać uwagę kupując taki sprzęt i jak wybrać najlepszą hulajnogę elektryczną.

Co powinna oferować dobra hulajnoga elektryczna w 2021 roku?

Dobra hulajnoga elektryczna charakteryzuje się kilkoma podstawowymi cechami. Po pierwsze powinna być zbudowane z wytrzymałych materiałów. Waga powinna osiągać co najmniej 10 kg. Poszczególne spawy i łączenia powinny być bardzo dobre jakości.

hulajnoga elektryczna
fot. pixabay.com/pl/

Zupełną podstawą jest to, aby obudowa umożliwiała składanie i wygodny transport. Większe koło hulajnogi zapewnia lepszą zaradnością na nierównych drogach. Niezbędnym elementem jest hamulec ręczny, oświetlenie z tyłu i z przodu oraz podest antypoślizgowy.

Jeżeli konstrukcja hulajnogi nam odpowiada, pora skupić się na jej możliwościach. Nowoczesna hulajnoga elektryczna rozwija prędkość na poziomie 25 km/h i nie stanowi to dla niej żadnego problemu. Taki pojazd powinien nam umożliwić dojazd na co najmniej 30 km z w pełni naładowaną baterią.

Hulajnoga elektryczna – jak dobrać do użytkownika?

Tradycyjna hulajnoga zmuszała nas do wysiłku w postaci odpychania od powierzchni drogi wybraną nogą. Elektryczna wersja napędzana jest jednym lub dwoma silnikami akumulatorowymi, które mają wpływ na osiąganą prędkość. Najlepsze modele mogą osiągać nawet do 80 km/h. Przepisy prawne wymagają jednak nałożenia na pojazd ograniczenia do 25 km/h.

Podczas wybierania hulajnogi elektrycznej oczywistym faktem jest, że musi być ona dopasowana do użytkownika. Dla młodzieży i dzieci najbardziej odpowiednim wyborem będzie lekki sprzęt, tzn. taki, który waży najwięcej 10 kg. Podczas wyboru należy zwrócić na maksymalne obciążenie, która jest w stanie wytrzymać hulajnoga. Bez względu na ten parametr, warto wybrać pojazd z udźwigiem do 120 kg. Da to gwarancje solidności wykonania.

Ważnym aspektem jest również regulacja wysokości kierownicy, co umożliwi dopasowanie pojazdu do wzrostu użytkownika.

Najlepsza hulajnoga elektryczna – na co zwracać uwagę?

Kojarzone jeszcze do niedawna z zabawką dla dzieci, hulajnogi to teraz w głównej mierze świetny środek transportu dla dorosłych. To świetna propozycja dla wszystkich, którzy mieszkają w dużych miejscowościach o sporym natężeniu ruchu. Dzięki hulajnodze możemy bez wysiłku przemieszczać się bardzo sprawnie przez wszystkie ulice miasta, ścieżkami rowerowymi. Jest to więc świetna alternatywa publicznego środka transportu czy własnego samochodu.

Najlepsze hulajnogi umożliwiają szybki dojazd do pracy, uczelni i wszędzie, gdzie tylko chcemy. Przed zakupem jednak mamy sporo wątpliwości co do tego, jaką wybrać i czym kierować się przy zakupie. Zróbmy więc małą powtórkę

Maksymalny zasięg hulajnogi – to czynnik, który gwarantuje nam bezpieczne dojechane w miejsce, które jest naszym celem. Tutaj panuje jedna zasada – im większa wartość tym lepiej. Należy wybierać taki sprzęt, który umożliwi nam przejechanie co najmniej 30 km. Mniejsza wartość może oznaczać, że staniemy w połowie drogi do domu.. a tego z pewnością chcemy uniknąć kupując elektryczną hulajnogę.

Maksymalna prędkość – tak jak wspomnieliśmy, urządzenia posiadają w większości blokadę na 25 km/h. Dobre modele pozwalają na o wiele szybszą jazdę.

Udźwig hulajnogi – ten parametr może powiedzieć nam co nieco o jakości wykonania hulajnogi. Dobre urządzenia tego typu oferują udźwig co najmniej 100 kg. Oczywiście nie mówimy tutaj o hulajnogach elektrycznych dla dzieci.

Bateria i jej ładowanie – akumulator, który jest sercem sprzętu, powinien ładować się w miarę szybko. Im mniejszy czas ładowania tym lepszy. Optymalna wartość to 3-4 godziny.

hulajnoga elektryczna
fot. pixabay.com/pl/

Dodatkowe funkcje – bardzo przydatnymi elementami są dodatkowe możliwości hulajnogi. Może to być oświetlenie LED, tempomat, który umożliwi ustawienie wybranej prędkości podczas jazdy czy komputer pokładowy, który będzie wyświetlał istotne informację.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here