opona opony zakupy
fot. pixabay.com/pl/

Nawet najlepszy i najbardziej wytrzymały model opon kiedyś się zużyje. Najszybciej będą to te, które przebywają codziennie duże dystanse i są narażone na skrajne warunki atmosferyczne oraz inne czynniki zewnętrzne. Konieczność zmiany opon zachodzi nie tylko wtedy, gdy występują na niej jakieś uszkodzenia mechaniczne. Musimy to zrobić również, gdy charakteryzuje się bardzo małą ilością bieżnika. Jazda w takich warunkach może być bardzo niebezpieczna, a na pewno jest skrajnie nieodpowiedzialna.

Opony to jedyny element samochodu, który ma styczność z jezdnią. Wpływają więc bezpośrednio na ochronę przed niebezpiecznymi zdarzeniami na drodze. Zapewniają komfort i bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego oraz kierowcy i pasażerów. Z tych właśnie pobudek, nie warto na nich oszczędzać. Jest to inwestycja zazwyczaj kilkuletnia. Wybór odpowiednich opon, z pewnością odwdzięczy się długą bezawaryjnością i wytrzymałością.

opona opony zakupy
fot. pixabay.com/pl/

Ciekawostką jest fakt, że coraz częściej dokonujemy zakupów opon przez internet, aniżeli w punktach stacjonarnych. Powodów jest kilka. Przekonujemy się do zakupów online, transakcje są zazwyczaj zabezpieczane, a sam przedmiot można zwrócić w ciągu 14 dni, o czym mówi polskie prawo. Mamy więc gwarancję, że zamówiony przedmiot do nas przyjdzie oraz będzie zgodny z tym, czego oczekiwaliśmy. Czy jednak zakup online opon jest dobrym pomysłem?

Dlaczego opony są bardzo ważne?

Zacznijmy od tego, dlaczego powinniśmy dbać o dobrą kondycję opon. Wspomnieliśmy już wcześniej, że opony są jedynym elementem auta, który przylega bezpośrednio do podłoża.

Następnym faktem, który przemawia na korzyść zwracania uwagi na jakość opon jest droga hamowania. Nawet w przypadku, gdy będziemy mieli bardzo dobre tarcze hamulcowe, opony w złej kondycji, mogą znacznie wydłużyć drogę hamowania. Nie musimy chyba mówić, jakie konsekwencje może mieć ta sytuacja. Dobrej jakości ogumienie, w odpowiedniej kondycji, to również bezpieczeństwo przy gwałtownych manewrach, szczególnie podczas śliskiej lub piaszczystej nawierzchni.

Zmęczone życiem opony nie będą dobrze sprawdzały się podczas deszczu, czy śniegu. Taka sytuacja może doprowadzić do niekontrolowanych poślizgów i tracenia kontroli nad autem. Ostatnim argumentem, za cyklicznym wymienianiem opon, przemawia akt, gdyż zużyte opony, powodują zazwyczaj wzrost spalania paliwa.

Zakupy opon przez internet – czy to się opłaca?

Zakupy online obecnie są bardzo popularną formą zawierania transakcji. Zdawać by się mogło, że w przypadku branży wulkanizacyjnej, kupno opon przez internet nie będzie powszechną praktyką wśród klientów. Nic mylnego. Dzięki dużej oszczędności czasu i pieniędzy, taka forma zakupów stała się bardzo popularna. W sklepach internetowych, mamy do wyboru mnóstwo marek, modeli i rozmiarów opon, dzięki czemu, każdy może znaleźć ogumienie dostosowane do swoich potrzeb.. a raczej samochodu. Stacjonarne sklepy mają ograniczoną ilość miejsca, tak więc nie mogą pozwolić sobie na tak szeroki wybór.

Sklepy internetowe posiadają nie tylko opony znanych producentów w niższych cenach. To również siedlisko ogumienia, mniej znanych marek, w bardzo niskich cenach. Często opony takie są bardzo dobrej jakości, lecz z uwagi na małą popularność producenta, są bardzo tanie. W sklepach internetowych znajdzie więc dla siebie coś każdy. Niezależnie od tego, czy ma być to rozwiązanie budżetowe, czy chcemy zainwestować w opony znanych marek.

Gdzie kupić opony przez internet?

Istnieje bardzo dużo popularnych stron z oponami online. Najlepiej wybrać taki sklep, który oferuje największy wybór asortymentu. Na co jeszcze należy zwracać uwagę?

Wybierajmy miejsca, z wieloletnim doświadczeniem na rynku, gdzie mamy pewność skąd pochodzą opony, jaki jest ich wiek, a wszelkie dane są dokładne rozpisane. Sklepy tego typu zawsze oferują paragon lub fakturę, na podstawie której mamy możliwość zwrotu towaru, podczas gdy coś będzie nie tak. Pamiętajmy jednak, że termin potencjalnego zwrotu, zaczyna się od momentu dostarczenia towaru. Nieuczciwi sprzedawcy mogą stosować trik, w którym zapisują na fakturze wcześniejszą datę.

opona opony zakupy
fot. pixabay.com/pl/

Profesjonale sklep internetowy z oponami posiada również do wyboru wiele form płatności, w tym za pobraniem. Każda nowa opona, którą otrzymamy powinna mieć podstemplowaną gwarancję.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here