jedzenie dowóz kurier
fot. pixabay.com/pl/

Aplikacje do zamawiania jedzenia – czy warto z nich korzystać?

Zamawianie jedzenia wprost do domu czy pracy stało się bardzo popularną praktyką. To łatwy i szybki sposób na ciepły posiłek bez żadnego wysiłku. W dobie szybkiego tempa życia oraz siedzenia w pracy do późna taka opcja wydaje się być zbawieniem. Regularne jedzenie wpływa na nasz metabolizm oraz poziom energii w ciągu dnia. Warto więc spożywać posiłek co 3-4 godziny, aby ustabilizować poziom cukru we krwi. Niezwykle istotne jest również spożywanie ciepłych posiłków, co możemy mieć na wyciągnięcie… smartfona.

Zamawianie jedzenia online – nowy trend

Postęp technologiczny jest obecnie niezwykle duży. Zewsząd widać automatyczne procesy i innowacyjne rozwiązania. Poprawiają one jakość naszego życia oraz je znacznie ułatwiają. Do korzystania internetu, jeszcze niedawno korzystało się głownie z komputera. Dzisiaj to już przeżytek. Coraz częściej korzystamy do tego celu ze smartfonów, które za sprawą rozbudowanych systemów, mają mnóstwo możliwości.

jedzenie dowóz kurier
fot. pixabay.com/pl/

Zamawianie jedzenia jeszcze do niedawna polegało na odszukaniu oferty na stronie internetowej restauracji używając do tego laptopa. Poszukiwaliśmy numeru telefonu i na tej podstawie zamawialiśmy posiłki. Współczesne zamawianie jedzenia zajmuje dosłownie chwile, a robimy to za pomocą kilku kliknięć na telefonie. Umożliwiają to aplikacje do zamawiania jedzenia.

Prosta i intuicyjna obsługa – główną zaletą aplikacji do zamawiania jedzenia

Aplikacje tego typu mają przewagę nad zwykłymi stronami internetowymi głównie dlatego, że zamawianie jest o wiele prostsze. Nie musimy wykonywać zbędnych połączeń, które często mogą być niskiej jakości i w efekcie możemy dostać zamówienie, którego nie chcieliśmy. Nasze zamówienie komponujemy w bardzo podobny sposób, jak kupujemy przedmioty w innych sklepach. Przedstawimy teraz kilka najbardziej popularnych aplikacji do zamawiania jedzenia i krótko opiszemy każdą z nich.

Najpopularniejsza aplikacja do zamawiania jedzenia – Pyszne.pl

Pierwsze co myślimy, jeżeli chodzi o aplikacje do zamawiania jest właśnie Pyszne.pl. Jest to jeden z najbardziej popularnych portali tego typu. Za jego pomocą możemy zamawiać dowolne jedzenie, z niemal każdej restauracji w naszym mieście. Po wybraniu odpowiednich produktów, mamy do wyboru mnóstwo form płatności, z pewnością znajdziemy taką, która odpowiada naszym potrzebom. Jeżeli jesteśmy stałymi klientami, możemy otrzymać różne zniżki, na ulubione posiłki. Portal posiada bardzo dobrą renomę w sieci, budzi zaufanie wielu użytkowników.

Bolt Food

Aplikacja, która działa na razie jedynie na terenie Warszawy. Jej niewątpliwym plusem jest to, że umożliwia śledzenie dostawcy. Nie musimy więc wyczekiwać go przez okno, ponieważ mamy jego dokładną lokalizację na smartfonie. Zdania na temat tej aplikacji wśród użytkowników jednak są podzielone.

Glovo

Niegdysiejsza aplikacja PizzaPortal została wykupiona przez Glovo. Ostatnimi czasy jest o niej bardzo głośno, gdyż wychodzi poza ramy standardowego dowozu posiłków z restauracji. Aplikacja ta umożliwia również dowóz zakupów spożywczych. Mamy również możliwość śledzenia swojego zamówienia, co jest sporym udogodnieniem.

Glovo oceniania jest bardzo wysoko zarówno w Google Play, jak i App Store. Aplikacja PizzaPortal dalej funkcjonuje, jednak z racji niejasnej przyszłości zalecamy zainstalowanie Glovo.

Uber Eats

jedzenie dowóz kurier uber eats
fot. pixabay.com/pl/

Uber kojarzony jest głównie z wygodniejszą i tańszą alternatywą taxówki. Jak się okazuje, jest to również jedna z bardziej popularnych aplikacji do zamawiania jedzenia online. Działa ona w 24 miastach w Polsce, niestety nie we wszystkich. Zamawiać przez nią możemy dowolne posiłki zarówno z pizzerii jak i restauracji. Użytkownicy zgodnie polecają tą aplikację.

Najpopularniejsze aplikacje do jedzenia swoją sławę zdobyły dzięki niezwykłej łatwości, z jaką można za ich pomocą zamawiać posiłki. Niezależnie od tego gdzie jesteśmy i co właśnie robimy, możemy cieszyć się smacznym daniem, z ulubionej restauracji. Jedynym minusem jaki da się dostrzec w całej tej działalności to fakt, że portale pobierają prowizję, często niemałe.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here