Walczysz z porannym bólem głowy? Poznaj 5 sprawdzonych sposobów!

0
382

Poranny ból głowy uprzykrza Ci życie i sprawia, że nie masz na nic siły? Nie musi tak być! Poznaj 5 niezawodnych sposobów, dzięki którym szybko uporasz się z migreną.

Poranny ból głowy – jakie są możliwe przyczyny?

W Polsce na migrenę cierpi ponad 8 milionów osób. Ból głowy często pojawia się zaraz po przebudzeniu, a ustępuje dopiero po zażyciu leków przeciwbólowych. Poranny dyskomfort utrudnia wstawanie z łóżka i negatywnie wpływa na funkcje poznawcze. Co może być jego przyczyną?
Pulsujący lub tępy i uciskający ból to wyraźny sygnał wysyłany przez organizm. Jeśli migrenę odczuwasz głównie rano, to możliwe, że cierpisz na bezdech senny, który prowadzi do niedotlenienia mózgu. Takie objawy towarzyszą też zapaleniu zatok, wysokiemu ciśnieniu lub wynikają z niezdrowego stylu życia.
Przyczyną dolegliwości może być za krótki lub za długi sen oraz częste wybudzanie się w nocy. Czynnikiem ryzyka jest również zasypianie w niewłaściwej pozycji, które prowadzi do wzmożonego napięcia mięśni i powstania przeciążeń.
Chcesz się pozbyć porannego bólu głowy? Sprawdź 5 niezawodnych sposób i zatroszcz się o swoje zdrowie!

Sposób 1: Zamów poduszkę ortopedyczną

Ból głowy często pojawia się po nieprzespanej nocy. Jeśli chcesz, aby Twoje ciało wypoczęło w trakcie snu, to zamów poduszkę ortopedyczną z dobrej jakości wypełnieniem. Wkład zrobiony z elastycznej pianki z pamięcią zapewni Twojemu kręgosłupowi doskonałe podparcie i sprawi, że wygodnie prześpisz całą noc. Jak znaleźć model o odpowiednich parametrach? Doskonały efekt uzyskasz, wybierając poduszki TEMPUR®. Zastosowano w nich innowacyjny materiał, który idealnie dostosowuje się do kształtu ciała i skutecznie redukuje naciski.

Sposób 2: Zadbaj o higienę snu i prawidłowe dotlenienie organizmu

Jeśli rano boli Cię głowa, to możliwe, że Twój mózg jest niedotleniony. Dlatego koniecznie zadbaj o jakość powietrza w sypialni. W tym celu wywietrz pomieszczenie przed snem, umieść w nim rośliny lub zamów nawilżacz powietrza.
Po wstaniu z łóżka wykonaj kilka ćwiczeń rozciągających. W ten sposób rozluźnisz mięśnie, pobudzisz krążenie krwi i zmniejszysz napięcie w okolicach głowy.

Sposób 3: Nawodnij organizm

Na co dzień wiele osób nie zwraca uwagi na ilość wypijanych przez siebie płynów. Tymczasem nawet niewielkie niedobry w tym zakresie mogą spowodować migrenę. Jeśli rano poczujesz pulsujący ból i lekkie zawroty głowy, to w pierwszej kolejności sięgnij po butelkę wody niegazowanej i wypij co najmniej dwie szklanki.
Zamiast wody możesz też zaparzyć sobie ziołową herbatę. Po wypiciu odpowiedniej ilości płynów dolegliwości bólowe powinny zniknąć lub przynajmniej znacznie zmaleć.

Sposób 4: Zmień swoje nawyki

Poranny ból głowy może być ściśle związany ze stylem życia. Jeśli niezdrowo się odżywiasz i prowadzisz raczej siedzący tryb życia, Twój organizm w nocy nie będzie w stanie dostatecznie się zregenerować. W takim wypadku po przebudzeniu możesz odczuwać zmęczenie lub rozdrażnienie.
Pamiętaj, że nawet niewielka zmiana nawyków może korzystnie wpłynąć na jakość Twojego snu. Wystarczy, że zaczniesz się regularnie odżywiać i włączysz do diety więcej warzyw i owoców. Nie zapomnij również o aktywności fizycznej. Ćwicz co najmniej 2 razy w tygodniu, a szybko zauważysz poprawę.

Sposób 5: Weź ciepłą kąpiel przed snem

Jeśli poranna migrena jest spowodowana zbyt krótkim snem lub złym ułożeniem ciała w trakcie snu, to możesz szybko zniwelować dyskomfort, biorąc ciepłą kąpiel. Woda wpłynie kojąco na obolałe ciało i pomoże Ci się rozluźnić. Podczas kąpieli spróbuj rozmasować bolesne miejsca delikatnymi, kolistym ruchami.
Wypróbuj nasze podpowiedzi i pamiętaj o wysokiej jakości poduszkach, które pomogą Ci wygrać z migreną. Pełną ofertę produktów TEMPUR® o właściwościach ortopedycznych znajdziesz w sklepie internetowym SalonSnu.pl i w stacjonarnych salonach Komfort Snu w Bydgoszczy i Toruniu.
Przetestuj powyższe metody i sprawdź, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here