przeszczep włosów BHT

Łysienie to powszechny problem dotykający wielu mężczyzn w średnim wieku i młodszych, już nawet dwudziestokilkulatków. Jego najczęstszą przyczyną jest uwarunkowane genetycznie stopniowe zanikanie mieszków włosowych na skórze głowy, co określane jest mianem łysienia androgenowego. Jedyną skuteczną metodą przeciwdziałania łysieniu androgenowemu są przeszczepy włosów. Najpopularniejszą ich formą jest metoda FUH i przeszczep włosów BHT. Czym te metody od siebie się różnią i kiedy się je stosuje?

Skąd pobiera się włosy do przeszczepu?

We wszystkich powszechnie stosowanych metodach transplantacji włosów ich dawcą jest sam pacjent. Włosy najczęściej pobierane są z tyłu głowy, gdzie zwykle jest ich najwięcej i gdzie niewielki ubytek owłosienia nie wpływa na estetykę fryzury. Niestety w pewnych sytuacjach pobranie włosów z głowy nie jest możliwe. Wówczas korzysta się z metody przeszczepu włosów BHT. W tej metodzie włosy pobierane są nie z głowy, a z innych części ciała. Bardzo często łysiejący pacjenci są niezwykle owłosienia na klatce piersiowej i plecach. Pobranie włosów z ciała w zasadzie niczym nie różni się od ich pobierania z głowy. W obu przypadkach zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Przeszczep włosów BHT pozwala zamaskować blizny na głowie lub zagęścić i wyrównać linię zarostu na brodzie. To metoda stosowana często jako uzupełnienie dla podstawowej techniki FUE.

Wskazania do zastosowania metody BHT

Podstawowym wskazaniem jest brak wystarczającej liczby włosów na głowie. Gdy pobranie unitów do przeszczepu włosów ze skóry głowy nie jest możliwe, bo jest ich zbyt mało, a pacjent jest owłosiony na klatce piersiowej, plecach lub kończynach, wówczas można skorzystać z techniki przeszczepu włosów BHT. Z tej techniki korzysta się również wówczas, gdy zachodzi potrzeba zaopatrzenia blizny po pobraniu włosów do przeszczepu ze skóry głowy metodą strip (charakterystyczna, podłużna blizna z tyłu głowy), gdy pacjent chce ukryć niewielki ubytek włosów spowodowany oparzeniem, urazem lub zabiegiem chirurgicznym, a także wówczas, gdy chce zagęścić brodę, brwi lub okolice wąsów. Przeszczep włosów BHT jest równie bezpieczny, jak FUH, ale zawsze powinien być poprzedzony wywiadem medycznym w celu wykrycia ewentualnych przeciwwskazań.

W związku z tym, że włosy z ciała nieco różnią się od włosów na głowie, transplantacje włosów metodą BHT wykonywane są zwykle jedynie jako uzupełnienie typowych zabiegów FUE. Takie zabiegi polecane są zwłaszcza wtedy, gdy pacjent nie zamierza zapuszczać długich włosów i zwykle ścina się na krótko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here