meble, garderoba, akcesoria
fot. pexels.com

Garderoba oferuje właścicielom domów wiele korzyści. Jedną z największych korzyści jest dodatkowa szafa i wiele miejsc do przechowywania oprócz ubrań również butów czy biżuterii. Jednak brak inteligentnej organizacji garderoby i rozwiązań do przechowywania może ograniczyć potencjał waszej garderoby. 

Nieodpowiednie systemy organizacji czy ich brak szybko zniwelują korzyści płynące z tej dodatkowej przestrzeni. Zanim się zorientujecie, będziecie mieć jeszcze jeden obszar w domu, który został opanowany przez bałagan. Skorzystajcie z naszych wskazówek, które ułatwią organizację garderoby i jej utrzymanie.  

 1. Zanim zdecydujecie się na zmiany i zakup mebli zróbcie porządek

To stare i proste rozwiązanie organizacyjne, które działa: zacznijcie od zmniejszenia ilości posiadanej odzieży i rzeczy. Uczciwie oceńcie, jakie ubrania warto zachować, a co można już wyrzucić czy nawet oddać, zadając sobie następujące pytania:
Czy nadal jest modne i czy odzwierciedla to, kim jesteśmy w tej chwili?
Czy pasuje, a jeśli nie, to czy kiedykolwiek znów będzie pasować? 
Czy nosiliście to chociaż raz w ciągu ostatniego roku? 

Postępujcie uczciwie i rozważcie jakie ubrania definitywnie nadają się do wyrzucenia, a z jakich jeszcze ktoś mógłby skorzystać. Podzielcie to na dwie grupki i zorganizujcie kiermasz lub oddajcie te lepsze jakościowo ubrania.  

 Tym sposobem Zyskacie trochę miejsca w szafie, a wasza lokalna organizacja charytatywna doceni darowiznę. 

  

meble, akcesoria, garderoba
fot. pexels.com
 1. Oceń konfigurację garderoby

Teraz, gdy widać już nieco więcej oceńcie czy konfiguracja garderob jest odpowiednia i czy w pełni wykorzystujecie przestrzeń. Zastanówcie się też czy macie przydatne akcesoria do szaf, jak na przykład stojak na buty lub przesuwany wieszak na paski? Jeśli odpowiadacie „nie” na którekolwiek z tych pytań, to znaczy, że jest jeszcze wiele miejsca na ulepszenia, jeśli chodzi o konfigurację garderoby. 

  

 1. Odpowiednia szafka może dać wiele

Istnieje wiele profesjonalnych systemów, które ułatwią organizację w garderobie. Dodając jedną szafkę, możecie dodać sobie znacznie więcej przestrzeni, która akurat jest wam niezbędna, bo może potrzebujecie miejsca na kapelusze. 
Szukajcie wśród wielu opcji, pytajcie specjalistów. Dajcie sobie czas, aby wasza garderoba była idealnym miejscem na wasze ubrania i aby wciąż panował w niej porządek.  

 

 • Popraw organizację garderoby dzięki eleganckim akcentom projektowym
  Gdy już uzyskacie większą przestrzeń w szafie możecie dodać eleganckie, ale funkcjonalne, designerskie akcenty, które poprawią wygląd i poziom komfortu w garderobie. Im wygodniej czujecie się w swoim prywatnym sanktuarium, tym bardziej doceniacie tę cenną przestrzeń i tym bardziej będziecie zmotywowany, aby utrzymać ją w porządku.
  Rozważ sfery:
 • Do przechowywania i nakładania makijażu
 • Centralna wyspa z miejscem do przechowywania biżuterii, zegarków i innych przedmiotów osobistych
 • Półki na buty
 • Podział na sfery sezonowe
 • Pełnowymiarowe lustro

Zadbajcie również o odpowiednie oświetlenie i miejsce, aby usiąść na chwilę. 

 

 1. Akcesoria do szafy mogą być bardzo pomocne

To tylko niektóre z wielu oferowanych przez firmy meblarskie akcesoriów do garderoby, które jeszcze bardziej ułatwiają utrzymanie czystości i porządku w garderobie: 

 • wysuwane kosze na pranie, które pozostają ukryte i pomagają uporządkować brudne ubrania
 • przegródki do szuflad dla maksymalnej organizacji 
 • stojaki na buty 
 • zajmujące mało miejsca, wysuwane deski do prasowania 
 • szuflady idealne do butów i toreb  
meble, garderoba, akcesoria
fot. pexels.com

Wybór najlepszych rozwiązań w zakresie organizacji garderoby to ponad połowa sukcesu w utrzymaniu porządku w tym obszarze. Będziecie teraz wyposażeni w najlepsze dostępne rozwiązania do przechowywania i organizacji, dzięki czemu utrzymanie porządku w garderobie i szafach będzie zauważalnie łatwiejsze. 

  

Jeśli macie wątpliwości zwróćcie się do ekspertów organizacji garderoby 

Jeśli wasza garderoba nie została zaprojektowana przez profesjonalistów zajmujących się organizacją szaf, to niewątpliwie istnieją sposoby na ulepszenie tych przestrzeni. Skorzystajcie z porad ekspertów od projektowania, którzy mają ekscytujące pomysły, mogące uczynić z istniejącej garderoby zupełnie nową przestrzeń lub mogą przekształcić jeden z wolnych pokoi w garderobę, która uczyni wasz dom bardziej funkcjonalnym. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here