W dzisiejszych czasach możemy śmiało stwierdzić, że nie ma firmy, która nie posiada swojego telefonu biurowego. Jest on niezbędnym elementem, aby przede wszystkim komunikować się z klientami. Teraz dzięki rozwoju technicznemu telefon bardzo często może zastąpić komputer, przez co z każdego miejsca, gdzie się znajdujecie możecie dokonać działań, które jeszcze parę lat temu moglibyście zrobić tylko na komputerze.
Dlatego teraz wielu pracodawców decydując się na telefon poszukuje opcji najlepszych dla ich biznesów i nie mowa tu o samej ofercie telefonicznej, jak pakiety smsów i rozmów czy dostęp do Internetu, bez którego nie możemy żyć. Dzięki rozwiniętemu systemowi możemy pobierać i korzystać z aplikacji, które znacznie ułatwią nam życie.
W świecie, w którym technologia zapewnia znaczną przewagę nad konkurencją, ważne jest, aby usługa telefoniczna firmy zapewniała funkcje i usługi, których potrzebujecie.
Istnieje kilka ważnych czynników, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze nowego biznesowego systemu telefonicznego lub dostawcy. Poniżej znajduje się 10 elementów, które warto wziąć pod uwagę.
Cena
Ceny, które są oczekiwane nawet dla największych firm, są głównym czynnikiem, jeśli chodzi o telefony biznesowe i różnią się znacznie w zależności od typu systemu, który ostatecznie wybierzecie. Poświęćcie trochę czasu na przeanalizowanie budżetu jaki jesteście w stanie wydać na nowe telefony. W jaki sposób to zrobić? Zadajcie sobie kilka istotnych pytań:
- Ile telefonów będzie wam potrzebnych
- Czy zakładacie, że firma będzie się rozwijać i dzięki temu zatrudnicie nowych pracowników?
- Czy posiadacie pracowników pracujących zdalnie?
- Koszt napraw, umów dzierżawy i umów serwisowych dla Twojego obecnego systemu
Gdy już wiecie, ile telefonów będziecie potrzebować, łatwiej będzie oszacować, ile średnio kosztuje telefon i ile miesięcznie będziecie musieli przeznaczyć na wydatki związane z telefonami.
Co najważniejsze, pamiętajcie, że odpowiedni system telefoniczny dla waszej firmy to inwestycja w przyszłość firmy. Dostosujcie budżet do zwiększonej produktywności, której spodziewacie się w wyniku nowego systemu.
Telefon
Gdy już będziecie zadowoleni ze wstępnego budżetu, następnym krokiem będzie określenie, jakich typów telefonów potrzebuje każdy pracownik w biurze. Podzielcie swój zespół według obowiązków, osoby, które zajmują się obsługą klienta będą potrzebować wydajnego telefonu, z dobrą baterią i zestawem Bluetooth, zaś specjaliście od social media przyda się telefon z dobrym aparatem, aby mógł w razie potrzeby wykonać profesjonalne zdjęcie i opublikować szybko w mediach społecznościowych.
Mieszanie i dopasowywanie jakości telefonów stanowi wartość dodaną dla firm, które przewidują duży wzrost lub mają odpowiednie działy i stanowiska, których potrzeby i obowiązki mogą się ostatecznie zmienić.
Elastyczność oferty
Jeżeli zakładacie, że wasza firma jest na dobrym etapie rozwojowym, dzięki czemu przybędzie wam nowych pracowników i zadań d wykonania. Warto rozważyć opcję możliwości zmiany oferty pod potrzeby nowych pracowników. Wtedy będziecie potrzebować systemu telefonicznego, który jest przystosowany do obsługi dodatkowych linii i nowych technologii. Wiele firm może zdecydować się na zakup systemu średniej klasy, który będzie się rozwijał razem z nimi. W tej chwili wasza firma może jedyni potrzebować tylko możliwości standardowej usługi, ale z czasem może pojawić się potrzeba połączeń konferencyjnych, rozbudowanych funkcji połączeń i licznych rozszerzeń. Lepiej jest mieć możliwość dodawania funkcji i wyposażenia małymi krokami, zamiast zaczynać od zera.
Funkcjonalność
Dobry i funkcjonalny telefon to podstawa sprawnej działalności firmy. Rozważcie jakie funkcje zawarte w telefonie będą dla was przydatne i zwróćcie na nie uwagę konsultując się z operatorem.
Typowe funkcje, o których należy pamiętać, to:
- Zautomatyzowane usługi katalogowe
- ID dzwoniącego
- Blokowanie połączeń
- Przekazywanie połączeń
- Rejestrowanie połączeń
- Pozdrowienia niestandardowe
- Nie przeszkadzać
- Ekspresowe konferencje
- Rozszerzenia
- Opcje wstrzymania
- Wiele linii
- Wiele nagrań poczty głosowej
- Muzyka wstrzymana
- Głosowe wywołanie adresowe
- Udostępnione skrzynki wiadomości
- Szybkie wybieranie
- Zestaw głośnomówiący
- Możliwości transferu
- Poczta głosowa
- Poczta głosowa na e-mail
- Wiadomość powitalna
Obsługa klienta
Skoro już o tym wspomnieliśmy, to warto rozwinąć temat. Obsługa klienta jest bardzo ważna. Dzięki dobrej i sprawnej komunikacji z operatorem możecie szybko załatwić problemy techniczne, które z biegiem czasu mogą się pojawić. Konsultant powinien doradzać najlepsze rozwiązania i sugerować opcje na przyszłość. Pamiętajcie, że nie musicie znać się na wszystkim, dlatego zadawajcie wiele pytań.
Teraz odpowiedni telefon firmowy to podstawa funkcjonowania zespołu. Rozważcie najlepsze opcje i dajcie sobie czas na podjęcie decyzji.