telefon komórkowy, komórka, telefon dla dziecka
fot. unspash. com

Obecnie dzieci na całym świecie są coraz bardziej obeznane z technologią. Łatwa dostępność smartfonów i tabletów przyczyniły się do tego, przez co dzieci w coraz młodszym wieku zaczynają posiadać swoje pierwsze telefony. 

O ile decyzja o zakupie smartfona dla dziecka (jeśli w ogóle) jest osobista i zależy od każdej rodziny, to jeśli zdecydowaliście, że nadszedł czas, aby dać dziecku smartfon, następnym krokiem jest podjęcie decyzji, który z nich byłby odpowiedni. 

 Co więc rozważyć zanim kupicie telefon swojemu dziecku?  

  1. Kupuj z właściwych powodów

Posiadanie kontaktu z dzieckiem wiąże się przede wszystkim z kwestiami bezpieczeństwa – tak o tym myślą dorośli. Małe dzieci mogą chcieć smartfona tylko po to, aby czuć, że pasują do znajomych. Zanim kupicie smartfon dla swojego dziecka, upewnijcie się, że jest to najlepsza opcja dla Twojej rodziny.  

telefon komórkowy, telefon dla dziecka, komóka
fot. pexels.com
  1. Wybierz system operacyjny

Tu przede wszystkim chodzi o kontrole rodzicielską. Skonsultuj z operatorem, jaka opcja będzie bezpieczniejsza i lepsza dla was. Teraz każdy telefon ma dostęp do interentu oraz możliwość pobierania różnych aplikacji. Oprócz zakazanych treści, które mogą wpływać na rozwój dziecka ograniczcie możliwość kupna płatnych aplikacji, które mogą obciążyć wasz budżet.  Niektóre smartfony mogą mieć funkcje ułatwiające dostęp do kontroli rodzicielskiej niż inne. Upewnijcie się też, że funkcje lub aplikacja kontroli rodzicielskiej mogą być zabezpieczone hasłem. 

  1. Cena

Przedział cenowy w przypadku telefonów komórkowych jest bardzo duży. Zanim dziecko dorośnie i nauczy się ostrożnie podchodzić do własności i sprzętów lepiej zakupić smartfon ze średniej półki cenowej. Wtedy będziecie mieć pewność, że nawet jeśli dziecko uszkodzi telefon, albo nawet zgubi nie będzie to taka straszna strata. Przy okazji jest wiele opcji ubezpieczenia sprzętów.  

Dlatego jeśli wybieracie urządzenie objęte umową, rozważcie zakup planu ubezpieczenia sprzętu. Zapewni to ochronę w przypadku wyżej wspomnianego zgubienia, uszkodzenia, uszkodzenia lub kradzieży telefonu. 

4. Ochrona zewnętrzna 

Mamy tu na myśli akcesoria, które pomogą ograniczyć uszkodzenia związane z upadkiem telefonu. Szukając odpowiedniego smartfonapoptarzcie na etui ochronne dostępne dla rozważanego modelu. Niektóre telefony nie będą miały wielu opcji wyboru, jednak tu estetyka nie jest tak znacząca, jak samo bezpieczeństwo. Teraz możecie znaleźć wiele opcji DIY, które sprawi, że będziecie mieć unikalną i ładną ochronę telefonu.  Etui nie musi być kosztowne, aby było skuteczne, ale powinno zapewniać ochronę zarówno ekranu, jak i całej budowie. 

telefon komórkowy. telefon dla dziecka, komórka
fot. unspash.com

5.Rozważcie sposób użycia telefonu 

Oprócz rozmów telefonicznych i wiadomości tekstowych urządzenie będzie prawdopodobnie używane do grania w gry, oglądania filmów, robienia zdjęć i przeglądania sieci. Weźcie pod uwagę ulubione zajęcia dziecka, aby upewnić się, że jest to odpowiednie urządzenie dla niego. 

  

  1. Dodatkowa karta pamięci

Niektóre smartfony mają niewiele miejsca w swej pamięci systemowej, przez co po pobraniu aplikacji i zapisaniu kilku zdjęć nie ma już więcej miejsca w telefonie. Dodatkowa karta SD może zapewnić miejsce na treści, takie jak zdjęcia i filmy, ale może nie mieć możliwości przechowywania aplikacji. Zanim przekażecie telefon dziecku sprawdźcie poziom pamięci telefonu i zdecydujcie, czy wystarczy, aby zaspokoić potrzeby dziecka. 

Pamiętajcie, że telefon powinien być pomocą i narzędziem sprzyjającym w rozwoju dziecka. Dbając o swoją pociechą zastanówcie się jakie opcje i zabezpieczenia wybrać, aby nie trafiła ona na treści, które mogą zniekształcić ich spojrzenie na świat. Zatroszczcie się też, aby dziecko nie stawiało swojego smartfona na pierwszym miejscu, jest wiele innych ciekawszych czynności, które rozwiną kreatywność i inteligencję. Łatwy i szybki dostęp do informacji zabija krytyczne myślenie i rozleniwia, przez co młody człowiek nie chce samodzielnie doświadczać i poszukiwać. W każdym wieku rozsądne jest korzystanie z telefonu, ale z umiarem. Jakoś sprzętu i jego zawartość to główne aspekty, o które my jako rodzice powinniśmy zadbać. Dlatego tak ważny jest przemyślany i dokładnie przeanalizowany wybór pierwszego smartfona dla dziecka.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here