Tapety w tygrysy – tropikalny wystrój wnętrz

0
845

Wiele osób uznaje tapetę za nieco staroświecki sposób wykończenia ściany. W rzeczywistości tak jednak nie jest. Wiele modeli tapet zawiera motywy na wskroś nowoczesne, pozwalające na dopasowanie ich do każdego praktycznie rodzaju wnętrz. Przykładem nowatorskiego wzornictwa są różnego rodzaju tapety w tygrysy. Ich zastosowanie jest niezwykle wręcz różnorodne.

Tapety w tygrysy – zastosowanie

Wielu osobom może wydawać się, że wzornictwo zawierające egzotyczne zwierzęta jest domeną wnętrz przeznaczonych dla dzieci. Rzeczywiście, wśród tapet w tygrysy, spotykanych na rynku, te przeznaczone dla najmłodszych stanowią sporą grupę. Pod względem wzornictwa dostosowane są one oczywiście do różnych grup wiekowych.

Najmłodsze dzieci mogą zachwycać się przykładowo tapetami w tygrysy, zawierającymi mocno nawiązujące do bajkowej stylistyki wizerunki tych zwierząt. Dla młodzieży odpowiedniejsze będą bardziej schematyczne przedstawienia tygrysów, pasujące do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz.

Bardzo liczne są tygrysie motywy na tapetach przeznaczonych dla użytkowników pełnoletnich. Nie ma w tym zresztą niczego dziwnego. Dekoracje ścian, zawierające motywy, przedstawiające tygrysy w dżungli, mogą być świetną ozdobą reprezentacyjnych pomieszczeń w domu. Dzięki temu tapety w tygrysy można uznać za  wspaniały element aranżacji wnętrz.

Tapety w tygrysy – podstawowe rodzaje

Tapety w tygrysy można podzielić na kilka podstawowych rodzajów. Bardzo popularne są na przykład te, które prezentują tygrysy w stanie dzikim, często w naturalnym otoczeniu, na przykład – w tropikalnym lesie deszczowym. Często są one nawiązaniem, mniej lub bardziej dosłownym, do stylu, jaki stworzył Henri Rousseau. W ten sposób tapeta staje się nie tylko sposobem na wykończenie ścian, lecz również wielkoformatową namiastką malarstwa w naszym domu.

Równie dekoracyjna, choć w zupełnie innym stylu, może być czarno-biała tapeta w tygrysy. Jest ona świetnie dopasowana do współczesnych minimalistycznych wnętrz. Wysokie walory artystyczne idą tu w parze z nowoczesną stylistyką i pozwalają na wykończenie ścian w różnych rodzajach pomieszczeń naszego domu.

Często spotykać można też tapety, których warstwa plastyczna zawiera nie tylko same tygrysy, lecz również całą masę innych egzotycznych stworzeń. Jest to motyw szczególne popularny wśród tapet w tygrysy dla dzieci. Oprócz wielkich kotów możemy na nich znaleźć np. antylopy, małpy, żyrafy, słonie czy zebry. Dekoracji tego typu nie brak – oprócz walorów zdobniczych – dużej dawki wiedzy, podanej młodemu człowiekowi w przystępnej formie.

Tapeta z przedstawieniem samych głów zwierząt to kolejny przykład wzornictwa, nakierowanego głównie na dzieci. Rysunek jest tu bardzo często schematyczny, nawiązujący z jednej strony do sposobu, w jaki rysują najmłodsi, z drugiej natomiast – do bajek i ilustracji do nich. Oprócz tygrysów bardzo często zobaczymy tu głowy lwów, hipopotamów; zdarzają się również modele łączące tygrysy z rodzimą fauną, taką jak żaby czy nawet domowe psy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here