Kosmetyki do makijażu brwi

Brwi są ramą i zarazem oprawą dla oczu. Prawidłowo podkreślone i efektownie pomalowane na pewno wyraźnie odmłodzą całą twoją twarz, mogąc nawet delikatnie ją skorygować i zmienić, oczywiście w ten korzystny sposób. Musisz więc zacząć zwracać na nie nieco większą uwagę. Naucz się je prawidłowo malować, dowiadując się na samym początku, jakich kosmetyków użyć do makijażu brwi, aby był ona atrakcyjny, estetyczny i po prostu udany. A powinnaś wiedzieć, by na wstępie się nie stresować, że makijaż brwi nie jest wcale na tyle skomplikowany, byś nie mogła sama się nim zająć, nawet jeśli nigdy wcześniej nie akcentowałaś swoich łuków brwiowych. Sięgnij więc po te kosmetyki, które pomogą twojej twarzy lepiej wyglądać. Zainwestuj w żel do brwi, pomadę albo klasyczną kredkę, by z pomocą tych produktów wyczarować łuki, o jakich od zawsze marzyłaś.

Jeżeli twoje łuki brwiowe są wyraźnie wybrakowane, czyli występują w nich spore prześwity – puste miejsca skóry, na których włoski przestały odrastać – spokojnie możesz je zagęścić (a przynajmniej zapewnić sobie takie złudzenie optyczne) przy pomocy najbardziej klasycznego kosmetyku do podkreślania brwi, czyli zwykłej kredki do brwi. Być może nawet już ją masz. Pamiętaj jednak, że ta kredka, którą na co dzień podkreślasz swoje oczy, czyli którą malujesz kreski na górnych i dolnych powiekach, nie nada się do brwi – włoski potrzebują kosmetyku twardszego, który nie będzie się na nich rozmazywać. Produktem rysuj drobne i krótkie kreski. Staraj się jak gdyby domalowywać sobie kolejne pojedyncze brwi. Bądź w tym dokładna, a na sam koniec przeczesz przygotowane włoski specjalnym małym grzebyczkiem. Tak przygotowany makijaż powinien wyglądać naprawdę naturalnie.

Kosmetyki do makijażu brwi

Klasyczna zwykła kredka nie zawsze będzie jednak tym najlepszy możliwym wyborem. Jeżeli bowiem problem nie leży w gęstości włosków, a w ich mało widocznym i nadmiernie jasnym kolorze, zapewne zainteresują cię kosmetyki do makijażu brwi o mocnym pigmencie. A takimi kosmetykami są na ogół specjalistyczne żele. To one dają jednak najmocniejszy efekt i potrafią w ciągu paru sekund nadać włoskom zupełnie innego, oczywiście bardziej wyrazistego i intensywnego koloru. Pamiętaj jednak, że żel do brwi powinien być jedynie delikatnie ciemniejszy od naturalnego koloru twoich włosków. Jest to kosmetyk bardzo wygodny w użyciu, dlatego szybko powinnaś się z nim polubić. Wystarczy zaledwie kilkukrotnie przeciągnąć nim oba łuki brwiowe, aby nadać im mocniejszej i wyrazistszej barwy. Żel służy również do utrwalania brwi. Dzięki niemu twoje włoski zachowają nadany im kształt dosłownie przez cały dzień.

Istnieje jeszcze jeden specjalny kosmetyk, z pomocą którego nauczysz się, jak wykonać makijaż brwi, by był on maksymalnie efektowny i wprost nie do ruszenia. Tym kosmetykiem jest oczywiście pomada, czyli produkt wyróżniający się stosunkowo twardą konsystencją i bardzo mocnym działaniem. Z pomocą pomady możesz dosłownie wyrysować swoje brwi na nowo. To opcja dla tych kobiet, które z natury mają ledwo co widoczne włoski, a przy tym nie boją się eksperymentować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here