Szkło laminowane VSG

Szkło w budownictwie cieszy się coraz większą popularnością. Ze względu na różne metody wytwarzania go lub jego przeznaczenie, możemy wyróżnić naprawdę wiele rodzajów szkła. Każdy rodzaj będzie miał inne cechy. To umożliwi idealne dobranie szkła do danego zastosowania. Szczególną sympatią cieszą się szkła należące do rodziny szkieł bezpiecznych. Jednym z rodzajów takiego szkła jest szkło laminowane. Jakie ma ono zalety? Gdzie można je wykorzystać? Czym różni się od szkła hartowanego?

Szkło laminowane – najważniejsze informacje

Oczywiście najważniejszą cechą szkła laminowanego jest bezpieczeństwo. Szkło VSG jest zbudowane z dwóch lub większej ilości tafli szklanych, które są ze sobą trwale złączone, za pomocą foli PVB (poli-winylo-butyralowej). W zależności od liczby oraz grubości tafli i folii, możemy otrzymać szkło laminowane o różnych parametrach. Dzięki folii, w momencie rozbicia szklane odłamki, zatrzymują się na niej. Dzięki temu, minimalizuje się ryzyko zranienia. Szkło laminowane charakteryzuje się również, dźwiękochłonnością. Możliwość zastosowania różnych grubości i ilości folii wpływa na antywłamaniowość szkła laminowanego oraz funkcje konstrukcyjne. Standardowo do produkcji szkła laminowanego wykorzystuje się dwie szyby o grubości od 2mm do 6mm. Zwykle korzysta się z jednej warstwy folii o grubości 0,38mm. Szkło wykorzystywane do wytwarzania szkła VSG jest bezbarwne, natomiast folia występuje w wariancie bezbarwnym i mlecznym. Szkło mleczne ma prawie zerową przejrzystość, co gwarantuje pełną prywatność. Istnieje także możliwość otrzymania szkła laminowanego barwionego na brąz lub grafit, najczęściej stosuje się je ze względów estetycznych i ochronnych przed nadmiernym nasłonecznieniem. Szkło laminowane jest niezbędne, jeśli zależy nam na wytworzeniu szkła VSG-ESG, które powstaje z dwóch tafli szkła hartowanego. Dzięki czemu ma ono jeszcze większą wytrzymałość i zapewnia jeszcze lepsze bezpieczeństwo.

Zastosowanie szkła laminowanego

Szkło bezpieczne, do którego zaliczamy również szkło laminowane jest obowiązkowym elementem wyposażenia samochodu. Tylko szkło, które chroni przed skaleczeniem, może być wykorzystywane przy produkcji samochodów. Budynki użyteczności publicznej i mieszkaniowe, czyli np. galerie handlowe czy bloki, bardzo często korzystają ze szkła laminowanego. To, zapewnia wyższy poziom ochrony ludzi w przypadku rozbicia szyby. Przy produkcji szklanych balustrad, szkło laminowane jest wysoko cenione. W razie rozbicia, szklane odłamki, zostają przyczepione do foli, co zabezpiecza przed wypadnięciem. Szkło laminowane z dużą ilością warstw folii, skutecznie odstrasza włamywaczy. Takie szkło niezwykle trudno jest zniszczyć, na tyle by włamywacz mógł osiągnąć swój cel. Co więcej szkło VSG o odpowiednich parametrach, w połączeniu ze szkłem hartowanym, może nawet mieć właściwości kuloodporne. To kolejna cecha, która pokazuje praktyczne zastosowanie szkła laminowanego. Wykorzystanie mlecznej folii, jak już wspomniano wcześniej, zwiększa prywatność. To, ważna kwestia dla wielu osób w dzisiejszych czasach. W budownictwie szkło laminowane, możemy wykorzystać w: ściankach działowych, zabudowaniach balkonów i tarasów, drzwiach lub ścianach zewnętrznych. Takie szerokie pole możliwości, pozwala projektantom i architektom zaprojektować nie tylko estetyczny, ale i funkcjonalny budynek. Gdybyśmy mieli trudności z dobraniem szkła laminowanego o odpowiednich parametrach czy potrzebowali zrealizować duże zamówienie, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnych firm. Takie firmy, mogą oferować również, obróbkę szkła laminowanego. Jedną z takich firm jest: binglass.pl. Dzięki korzystaniu z pomocy fachowców, możemy oszczędzić sporo czasu.

Co rożni szkło laminowane od hartowanego?

Zarówno szkło laminowane jak i hartowane, należą do rodziny szkieł bezpiecznych. Cechują się trwałością i ochroną przed skaleczeniami. Jednak, warto zapoznać się z różnicami, które występują między nimi. W przypadku szkła laminowanego (VSG) zastosowano kilka tafli szkła i warstw folii. To, zapewnia bezpieczeństwo, wytrzymałość i dźwiękoszczelność. Natomiast szkło hartowane nie ma, tak dobrej dźwiękochłonności. Jest nawet 7 razy mocniejsze i odporniejsze na rozbicie od zwykłego szkła. Tak jak w wypadku szkła laminowanego, jest szkłem, które chroni przed skaleczeniami. Szkło hartowane jest odporne na wysokie temperatury, jednak w przeciwieństwie do szkła laminowanego, nie można poddać go późniejszej obróbce. To, jedne z bardziej podstawowych różnic między szkłem laminowanym i hartowanym. Dla osób bez wystarczającej wiedzy, polecane jest korzystanie z usług wyspecjalizowanych producentów i hurtowni jak: binglass.pl.

Potrzebujesz pozycjonowania strony internetowej? Sprawdź ofertę na https://nedio.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here