Opiekunki osób starszych w Niemczech

Niemcy to kraj z bardzo wysokim zapotrzebowaniem na usługi opiekuńcze. Szacuje się, że do 2035 roku populacja seniorów w Niemczech będzie stanowić już niemal 20 milionów. Wyjazdy jako opiekun osób starszych do zachodnich sąsiadów zyskują więc coraz większą popularność. Jest to bardzo satysfakcjonujący zawód – możemy pomóc seniorowi w spokojnym spędzeniu jesieni życia. Przede wszystkim jest również dobrze płatny i bezpieczny, pod warunkiem że zdecydujemy się na współpracę z agencją opiekuńczą. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak wygląda praca z firmami zewnętrznymi.

Praca w opiece seniora

Agencja opiekuńcza zajmuje się kompleksową organizacją wyjazdów opiekunek osób starszych. Pomaga w dopełnieniu wszelkich formalności i nadzoruje przebieg zlecenia. Zanim jednak wyjedziemy do Niemiec doświadczony koordynator pomaga nam znaleźć odpowiednią ofertę. Jej forma będzie zależeć od preferencji, ale także umiejętności opiekunki. Ważna jest znajomość języka niemieckiego i doświadczenie w branży.

W agencji opiekuńczej znajdziemy różnego rodzaju zlecenia. Jeśli nie możesz na przykład dźwigać – warto powiadomić firmę, że szukasz ofert bez transferu. Jeśli znasz język tylko w stopniu podstawowym warto wiedzieć, że czasami w agencyjnych bazach znajdziemy oferty pracy w polskiej rodzinie. Daje to opiekunce szansę podszkolenia języka z możliwością swobodnego porozumiewania się w domu po polsku. Ciężka sytuacja finansowa czasami zmusza opiekunki do poszukiwania pracy w opiece od zaraz. Takie zlecenia również znajdziemy w agencjach opiekuńczych, jednak trafiają się dość rzadko. Zawsze warto poinformować koordynatora o swoich preferencjach. Dzięki temu ma on możliwość skontaktować się z opiekunką, gdy pojawi się odpowiednie zlecenie.

Uczciwe zlecenia dla opiekunek

Poszukując pracy przede wszystkim zwracaj uwagę wyłącznie na firmy z doświadczeniem i opiniami. Przykładem takiego pracodawcy jest Veritas Opieka. Firma istnieje na rynku już kilkanaście lat z powodzeniem łącząc opiekunki osób starszych z wymagającymi opieki seniorami. Agencja proponuje bardzo dobre warunki płacy i pracy. Pensja bazowa u tego pracodawcy to średnio 1800 € netto miesięcznie plus okolicznościowe i lojalnościowe bonusy. Dodatkowo opiekunka w Niemczech nie ponosi żadnych innych kosztów wyjazdu. Zamieszkanie i wyżywienie jest bezpłatne, a darmowy transport w obie strony organizuje firma. Szukasz rzetelnego pracodawcy? Sprawdź najnowsze oferty pracy na: Praca opieka Niemcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here