Czym się kierować przy wyborze uchwytu prysznicowego

W wielu domowych łazienkach zamiast tradycyjnej wanny znajduje się kabina prysznicowa, która umożliwia branie szybkich kąpieli. Jednym z udogodnień przydatnych wewnątrz takiej konstrukcji jest uchwyt służący do wygodnego odwieszania słuchawki. Zazwyczaj posiada funkcję zmiany kąta nachylenia, co daje szansę na łatwą modyfikację kierunku padania wody.  Na rynku są dostępne liczne uchwyty prysznicowe zróżnicowane pod względem ogólnej funkcjonalności i parametrów technicznych.

Komfort użytkowania na pierwszym miejscu

W przypadku uchwytów prysznicowych mamy do czynienia z trzema odrębnymi modelami. Od lat największą popularnością cieszą się egzemplarze punktowe, przytwierdzane bezpośrednio do ściany za pomocą śrub lub przyssawek. Z jednej bowiem strony gwarantują solidne utrzymywanie słuchawki, z drugiej zaś zajmują niewiele miejsca i posiadają nowoczesny design. Jeśli wybierzemy tego typu element, to pamiętajmy o dopasowaniu go do kształtu nakrętki węża. Ciekawą alternatywę stanowią egzemplarze regulowane, pozwalające na swobodne ustawianie wysokości główki prysznica poprzez jej opuszczanie i podnoszenie (mechanizm oparty na elastycznej lince). Okazują się wprost nieocenione, gdy z kabiny korzysta kilka osób o różnym wzroście. Na uwagę zasługują jeszcze z pewnością uchwyty prysznicowe drążkowe, cenione z powodu wyjątkowo wygodnej obsługi. Ich budowa stwarza możliwość odwieszania słuchawki bez konieczności owijania węża wokół baterii. W sklepach dominują wersje o długości 60 i 90 centymetrów.

Nie zapomnijmy zweryfikować materiału wykonania

Kupując uchwyty prysznicowe, należy zawsze zwracać uwagę na to, aby były wystarczająco odporne na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych (wilgoci, wysokiej temperatury, związków chemicznych itp.). W tym kontekście kluczową rolę odgrywa oczywiście materiał, z jakiego uchwyt został wyprodukowany. Zdecydowanie najwyższą trwałością charakteryzują się modele z mosiądzu i stali chromowanej, które dodatkowo zachwycają eleganckim wyglądem. Unikajmy natomiast modeli z tworzyw syntetycznych, gdyż są bardzo delikatne i nawet przy niezbyt silnym uderzeniu ulegają pęknięciu. Ostatni istotny czynnik to kolor, mający bezpośrednie przełożenie na kompatybilność omawianego elementu z wystrojem łazienki i stylistyką kabiny. Wśród uchwytów prysznicowych bez problemu znajdziemy egzemplarze srebrne, brązowe, złote, granatowe, zielone oraz całkowicie czarne (o błyszczącym lub matowym wykończeniu). Pożądanym udogodnieniem jest powłoka ochronna. Zapobiega ona osadzaniu kamienia i jednocześnie ułatwia czyszczenie metalowej powierzchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here