Sprawdź najnowsze trendy w urządzaniu tarasów

Posiadanie tarasu to marzenie wielu osób. Kto taras już ma, ten wie, że trzeba odpowiednio go urządzić. Liczą się przede wszystkim komfortowe meble ogrodowe oraz odpowiednie zadaszenie, które da schronienie przed deszczem lub upałem. Sprawdź, jak sprawić, żeby Twój taras stał się ulubionym miejscem w domu!

Finezyjne meble ogrodowe

Wiosna to idealny czas na zadbanie o wygląd tarasu. Nie chodzi tutaj wyłącznie o rośliny, które taras ozdobią. Taras to przestrzeń rekreacyjna, z której bardzo chętnie korzystają wszyscy domownicy. Dlatego warto zatroszczyć się o dobór odpowiednich mebli. Mają one ogromny wpływ na jakość wypoczynku na tarasie, a także poprawiają estetykę najbliższego otoczenia. Dokonując wyboru mebli na taras lub do ogrodu, możesz brać pod uwagę nie tylko najnowsze trendy, jakie obowiązują w 2022 roku, ale i jakość produktów. Im lepsze jakościowo meble ogrodowe, tym dłużej Ci posłużą! Są zdecydowanie bardziej odporne na niekorzystnie oddziaływanie czynników atmosferycznych typu deszcz czy wiatr niż meble tanie. Jeśli chodzi o styl, to z łatwością znajdziesz swoje wymarzone meble do ogrodu lub na taras — sprawdź jedynie, jaki design najpiękniej wkomponuje się w klimat Twojej rezydencji, domu lub działki rekreacyjnej.

Hit roku 2022: drewniane meble ogrodowe

Ekologia to temat, który dominuje w 2022 roku. Nowoczesny człowiek pragnie kontaktu z naturą, a także stara się kupować produkty wielosezonowe. Drewniane meble do ogrodu czy na taras to meble na wiele lat. Przy odpowiedniej konserwacji można mieć wpływ na ich czas użytkowania. Kolorystykę można dowolnie zmieniać za pomocą farb czy lakierów dedykowanych do drewna. W tym roku modne są barwy pastelowe, które doskonale komponują się z zielenią roślin. Meble tego typu są odpowiednie dla osób, które chcą uzyskać efekt wiejskiej sielanki, a także dla osób, które kochają drewno w każdej postaci i nie wyobrażają sobie tarasu bez drewnianych akcentów. Do tego typu mebli można dopasować efektowny parasol, namiot ogrodowy lub pergolę. Rośliny można umieścić w drewnianych donicach o wybarwieniu zbliżonym do kolorystyki mebli.

Eleganckie meble z drewna akacjowego, fot. Ogrodosfera.pl
Eleganckie meble z drewna akacjowego, fot. Ogrodosfera.pl

Propozycja na 2022 rok: meble technorattanowe

Są ciekawą alternatywą dla mebli wytworzonych z delikatnego rattanu. Stylistyka tych mebli jest w zasadzie ponadczasowa — są uwielbiane przez ludzi na całym świecie. Technorattan to materiał trwały i łatwy w pielęgnacji, dokładne informacje na temat tego materiału można znaleźć na przykład na ogrodosfera.pl. Bardzo łatwo można go utrzymać w czystości. Przechowywanie mebli z technorattanu przez zimę w piwnicy czy magazynie nie ma większego wpływu na ich kondycję. Uroda tych mebli sprawia, że nadają się do każdego ogrodu i na każdy taras. Można z nich komponować niezwykłe zestawy typu sofa, fotele, krzesła, stoły i stoliki. Parasol lub każda inna forma zadaszenia pozytywnie wpływie na komfort wypoczynku. Jeśli chodzi o parasol, to powinien być dobrany do ilości mebli.

Antracytowe meble technorattanowe, fot. Ogrodosfera.pl
Antracytowe meble technorattanowe, fot. Ogrodosfera.pl

Meble metalowe: kogo zachwycą w 2022 roku?

Meble wykonane z metalu to absolutne must have dla wielbicieli nowoczesnej architektury, apartamentów typu loft lub pomieszczeń pofabrycznych. Znakomicie sprawdzą się na tarasach w biurowcach, a także na dachach apartamentowców (na przykład zlokalizowanych nad morzem). Są doskonałe na tarasy w miejscach, gdzie występuje duży ruch — tarasy we Wspólnotach Mieszkaniowych, w restauracjach, w ośrodkach wczasowych, a nawet w sanatoriach aż proszą się o takie meble!

Metalowy narożnik z dwoma stolikami, fot. Ogrodosfera.pl
Metalowy narożnik z dwoma stolikami, fot. Ogrodosfera.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here