oświetlenie LED

Na naszej planecie istnieje wiele rodzajów oświetlenia. Jednym z nich jest po prostu naturalna energia słoneczna. Co jeśli zdarza się, że słońca po prostu brakuje? Są miejsca na ziemi, takie jak biegun północny oraz południowy, gdzie przez połowę roku jest ciemno, a z drugiej strony jasno, a potem na przemian. Warto zastanowić się nad tą kwestią i zainwestować w oświetlenie LED do domu, które będzie korzystnie wpływać na aurę dookoła nas.

Lampy LED w garażu

Lampy garażowe LED to doskonała alternatywa dla zwykłego oświetlenia, które zużywa dużo więcej energii elektrycznej. Świetnym rozwiązaniem jest również lampa z czujnikiem ruchu – wychodząc na dwór nie będziesz musiał szukać w ciemnościach za każdym razem włącznika światła. Wystarczy, że pojawisz się w zasięgu czujnika i światło LED włączy się automatycznie. Czyż nie jest to wygodne rozwiązanie?

Więcej światła, mniejsze zużycie energii

Wśród najważniejszych zalet oświetlenia LED wymienia się głównie energooszczędność. Zużywa ono zdecydowanie mniej energii elektrycznej, niż tradycyjne żarówki. Jego użytkowanie przynosi wymierne korzyści w postaci niższych rachunków za prąd. I to przez cały rok! Warto przy tym wspomnieć, że średnia żywotność lamp LED to aż 50 000 godzin, podczas gdy czas pracy zwykłych żarówek wynosi zaledwie około 1000 godzin. Oznacza to, że wymiana ledowych źródeł światła odbywa się o wiele rzadziej, co generuje w rezultacie kolejne oszczędności. Ponieważ oprawy LED są przeważnie wykonane z tworzywa sztucznego, charakteryzują się one niezwykle wysoką trwałością. Oświetlenie tego typu nie wpływa również negatywnie na nasze zdrowie, a szczególnie na wzrok. Wszystko to sprawia, że są one bardzo często stosowane, nie tylko w domach prywatnych, ale również różnego typu zakładach pracy. Są montowane zarówno w biurach, jak i halach produkcyjnych, gdzie prawidłowe oświetlenie jest kwestią bezpieczeństwa.

Koszt oświetlenia LED

Kwestia oszczędności jest niezwykle indywidualna i zależy od takich czynników, jak częstotliwość używania danego światła, czy ilość żarówek, które działają zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Niemniej jednak, mimo większej kwoty, którą musimy początkowo wydać na lampy LED, inwestycja w ogólnym rozliczeniu będzie warta tej ceny. Sama żarówka LED jest o wiele bardziej skomplikowana i po prostu droższa od standardowej wersji. Tradycyjna żarówka zużywa około 2400W energii dziennie, natomiast żarówka LED w takim samym czasie zużyje około 320W prądu. Jak więc widać, koszty zakupu żarówek LED zwrócą nam się niemal natychmiastowo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here