kostka rubika

Speedcubing to rodzaj rozrywki, która łączy w sobie elementy sportu i aktywności umysłowej. Jest z całą pewnością zabawą dla każdego, a mistrzowie tego sportu zachwycają innych swoją zręcznością i umiejętnościami. Jeśli więc chciałbyś wzbudzić podziw u innych, a także zająć się czymś zupełnie nowym i ciekawym, polecamy ci serdecznie właśnie speedcubing.

Na czym polega speedcubing?

Speedcubing to przede wszystkim sposób na spędzanie wolnego czasu. Polega na układaniu przygotowanych kostek logicznych w taki sposób, aby każda ściana wyglądała identycznie. Może być rozrywką czysto rekreacyjną, dzięki której po prostu bawimy się w układanie prawidłowych wzorów. Może być także rozrywką odbywającą się na czas, kształtującą umiejętności na najwyższym poziomie, a nawet pozwalającą na branie udziału w zawodach.

Rozrywka, która pozwoli ci usprawnić logiczne myślenie

Speedcubing, jak już wspomnieliśmy, polega na ustawianiu ruchomych części wieloelementowej kostki tak, aby każda ściana posiadała swój własny kolor. To bardzo proste, a jednocześnie wciągające zajęcie, które wymaga uruchomienia logicznego myślenia. Należy bowiem odpowiednio wykombinować, w jakiej kolejności i jak obrócić elementy kostek, aby uzyskać końcowy efekt.

Wraz ze wzrostem umiejętności, możemy sięgać po nowe kostki, które będą różniły się liczbą elementów. Dzięki temu rozrywki nigdy nie zabraknie, a zdolności umysłowe będą stale się podnosić.

Klasyczna kostka Rubika czy nowe jej wersje?

Dodatkową zaletą zabawy jest możliwość sięgnięcia po coraz to nowe wzory. Oprócz klasycznej kostki Rubika, posiadającej wzrastającą liczbę elementów, sięgnąć można też po kostki nietypowych kształtów, które wymagają jeszcze większego skupienia i bardziej zaawansowanych technik układania.

Dla osób początkujących idealnym wyborem będzie kostka Rubika 3×3 od speeedcube.pl. Jest najmniejszą propozycją, posiadającą sześć ścian, składających się z łącznie 9 elementów każda. Jest podstawą do rozpoczęcia zabawy i może nauczyć zarówno logicznego myślenia, jak i cierpliwości. Z pewnością ułożenie pierwszej łamigłówki potrwa trochę czasu, ale satysfakcja z osiągnięcia celu będzie niezapomniana.

Z kolei dla osób najbardziej zaawansowanych możemy polecić kostki typu Megamix, które posiadają aż 12 ścianek, a każda z nich składa się z sześciu elementów. Dzięki tak zaawansowanej konstrukcji może posłużyć do wzbogacenia umiejętności i z pewnością doskonale przygotuje nie tylko do rozrywkowego, ale i sportowego speedcubingu.

Nowe hobby, nowy nietypowy sport

Speedcubing może potraktować jak rodzaj sportu, podobnie jak traktuje się rozgrywki online. Wymaga zręczności, zwinności i odpowiednich umiejętności umysłowych. Nic więc dziwnego, że coraz częściej możemy się spotkać nawet z zawodami sportowymi, które opierają się właśnie na speedcubingu. Kto wie, może i ty weźmiesz w nich udział.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here