Przyjęcie urodzinowe dla dziecka

Czas mija, zegar tyka i zanim się obejrzysz, twoje dziecko będzie mieć kolejne urodziny. Jednak nie ma już roczku, czy dwóch lat i prosi cię o zorganizowanie przyjęcia. Przyjęcie urodzinowe dla dziecka zawsze kojarzy się z pysznym tortem, górą prezentów i całym pokojem przyjaciół. Mimo że upłynęło tyle lat, wciąż pamiętamy nasze dziecięce przyjęcia, kiedy mama cały dzień piekła tort, a ty w szkole zapraszałeś znajomych do siebie do domu na przyjęcie. Czasy jednak się zmieniają, a do Polski napływa kultura amerykańska niosąca ze sobą pomysł kinderbalu. Dużo osób jednak nie wie, że samo słowo kinderbal pochodzi z języka niemieckiego. Czym to właściwie jest?

Co to jest kinderbal?

Kinderbal z założenia jest przyjęciem dla dzieci, lecz w Polsce rozwija się jako przyjęcie urodzinowe. Zatem jak zorganizować kinderbal? Takie przyjęcie jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu dziecka, dlatego musimy je uważnie zaplanować. Przed całym wydarzeniem należy wybrać motyw przewodni, jak? Tutaj pomoże ci twoje własne dziecko – jakie ma zainteresowania, co lubi robić, o czym lubi mówić czy słuchać. Mogą to być kowboje, strażacy, policjanci albo księżniczki – wszystko zależy od dziecka, a każde dziecko jest inne.

Zobacz też: https://www.maluchy.pl/artykul/1196-Przyjecie-urodzinowe-dla-dziecka-Jak-zorganizowac-kinderbal

Dekoracje na kinderbal są nieodłączną częścią motywu przyjęcia urodzinowego. Skoro już wybrałeś lub wybrałaś motyw przewodni, warto zastanowić się nad dekoracjami w tym stylu. W sklepach dedykowanym dekoracjom urodzinowym znajdziesz wszystko, od baloników po papierową zastawę na przyjęcie. Skoro to już mamy załatwione pora na przekąski – jakie powinny być? Menu na kinderbal jest tak samo ważne jak sama zabawa. Rodzice powinni decydować się na potrawy nie tylko smaczne, ale muszą przede wszystkim dobrze wyglądać – w końcu jemy oczami. Dzieci są prawdziwymi wzrokowcami i jeśli nie zwrócimy ich uwagi na coś, co wygląda dla nich ciekawie, możemy być pewni, że dzieci nie będą chciały sięgnąć po przekąskę później. Dużą frajdą dla dzieci z pewnością będzie słodki stół – na wzór szwedzkiego stołu, lecz z samymi słodkimi przekąskami – pączuszkami, ciastkami, cukierkami czy małymi deserkami. Świetnie sprawdzają się też owocowe szaszłyki i świeżo wyciskane soki. Jak przystoi kinderbal, nie obejdzie się bez bez tortu ze świeczkami – co jest głównym założeniem przyjęcia urodzinowego. Rodzaj i smak możemy dobrać indywidualnie do naszego dziecka – cukiernie oferują całe listy, a wybór wcale nie jest prosty!

Podczas kinderbalu dzieci nie mogą się nudzić, dlatego trzeba im zorganizować zabawy. Jakie wybrać? Na takich przyjęciach sprawdzają się gry planszowe, które nie tylko dzieci lubią, ale również się z nich uczą. Rozrywki może również dostarczyć domowa ciastolina, z której dzieci mogą tworzyć ulubione figurki lub postaci z bajek. Jeśli jednak wolisz skorzystać z usług animatora dla dzieci, nie ma problemu! Taka osoba ma w ofercie na przykład: malowanie twarzy, karaoke czy zabawy z tunelem animacyjnym.

W przypadku, gdy nie masz czasu na zorganizowanie takiej zabawy, nie masz się czym martwić, możesz skorzystać z usług firm organizujących urodziny dla dzieci Warszawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here