rękawice budowlane

Czym jest bezpieczeństwo i higiena pracy wie chyba każdy, biorąc pod uwagę również dzieci, które (na całe szczęście!) mają z nim do czynienia jeszcze w szkole. Ale czy w praktyce wykonując niektóre prace zakładamy na głowę kask lub okulary ochronne czy kamizelkę odblaskową by być lepiej widocznym? Z tym niestety bywa różnie…

Wybór odpowiedniej odzieży ochronnej zależy głównie od jej przeznaczenia, rodzaju wykonywanej pracy czy zadania. Wszystkie te elementy składają się na efekt całościowy jakim jest ochrona pracownika przed szkodliwym działaniem otoczenia w miejscu pracy oraz negatywnym działaniem warunków atmosferycznych. Istnieje jednak taki element ochrony ciała podczas pracy, który używamy niemal wszyscy. A jest nim, a właściwie są – rękawice ochronne.

Rękawice budowlane – najlepsze modele

Rękawice budowlane bywają różne i mają bardzo szerokie zastosowanie. Używa ich zarówno budowlaniec, spawacz jak i osoba zajmująca się pielęgnacją zieleni.

Jak jednak dobrać właściwy rodzaj rękawic by chroniły one odpowiednio dłonie pracownika a przy tym nie przeszkadzały w wykonywaniu zadania? Tu z odpowiedzią przychodzi świetny sklep internetowy oferujący szeroki wachlarz środków ochrony indywidualnej pracownika jakim jest gvarant.pl.

Na stronie internetowej gvarant.pl można znaleźć dosłownie wszystko w kategorii BHP. Znajdziemy tam zarówno rękawice robocze, elektroizolacyjne, monterskie, powlekane, rękawice budowlane, antywibracyjne i wiele wiele innych rodzajów rękawic. Ponadto sklep oferuje ogromny wybór obuwia roboczego, środków do ochrony dróg oddechowych, sprzętu chroniącego głowę oraz oczy i słuch, a także wszystko co związane z ochroną przed upadkiem z wysokości.

Dlaczego używanie tego rodzaju odzieży i jej dodatków, a także praca przy zachowaniu wszystkich zasad BHP jest tak istotna? Odpowiedź na to pytanie jest dość banalna, a mimo to nadal zbyt często lekceważona przez wielu pracodawców a często również samych pracowników, których te przepisy mają chronić. Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy służą ochronie życia i zdrowia pracowników. Mimo tego każdego roku dziesiątki tysięcy pracowników ulegają wypadkom podczas wykonywania pracy. W samym tylko 2018 roku zgłoszonych zostało 84304 osób poszkodowanych. Choć zdecydowana większość przypadków kończy się lekkimi uszczerbkami, to warto pamiętać, że niektóre (0,2%, czyli około 170 osób) kończą się śmiercią, czy (0,6%, czyli ponad 500 osób) ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu.

Nie pozostajemy obojętni widząc naruszenia zasad BHP. Reagujmy i zwracajmy na nie uwagę, a być może ocalimy swoje lub czyjeś życie bądź zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here