Przechowywanie żywności z użyciem szaf chłodniczych.

Zapewnienie optymalnych warunków przechowalniczych dla żywności łatwo psującej się to nie lada wyzwanie. Zdają sobie z tego świadomość właściciele lokalów gastronomicznych oraz sklepów spożywczych. Właśnie dla tej grupy odbiorców zostały stworzone szafy chłodnicze. W artykule przybliżymy Wam bardziej te urządzenia.

Warunki panujące we wnętrzu szaf chłodniczych

W pierwszej kolejności skupimy się nad warunkami, jakie panują w szafach chłodniczych. W ich wnętrzach utrzymywana jest najczęściej temperatura z zakresu -1°C ÷ +7°C. Jednak warto mieć na uwadze, że wartości te mogą się wahać ± 2°C. Musimy o tym pamiętać i o dokładne parametry należy spytać sprzedawcę. Tak czy siak, liczby te będą wystarczające, aby zapobiec wcześniejszemu rozkładowi składników spożywczych, jakie są w nich magazynowane. Właściwość ta idealnie sprawdzi się w sklepach spożywczych lub lokalach gastronomicznych.

Warunki panujące we wnętrzu szaf chłodniczych

Wykorzystanie szaf chłodniczych

W zależności od budowy szafy chłodniczej może być ona wykorzystywana do różnych celów. Z tego względu przybliżymy Wam najczęściej występujące rodzaje tego typu maszyn i podpowiemy, do czego mogą być używane. Zapraszamy, więc do dalszej części publikacji!

  • Szafy chłodnicze zapleczowe – dość często ten rodzaj maszyn nazywany jest także szafami chłodniczymi magazynowymi. Wynika to z faktu, że wykorzystywane są one na masową skalę właśnie w magazynach, chłodniach lub miejscach, gdzie klienci nie mają wstępu. Spowodowane jest to tym, iż w całości zostały one wykonane ze stali nierdzewnej i aby się do nich dostać, należy otworzyć drzwiczki.
  • Szafy chłodnicze jednostronnie przeszklone – używa się ich najczęściej do budowy przestrzeni ekspozycyjnych. Posiadają one na swoim wyposażeniu jedną taflę szkła umieszczoną na przednich drzwiach. W ten sposób klienci mogą swobodnie zajrzeć do środka bez otwierania urządzenia. Nie wątpliwie jest to bardzo wygodne.
  • Szafy chłodnicze dwustronnie przeszklone – ta grupa rozwiązań stanowi pewną modyfikację w stosunku do wyżej przedstawionych. Mianowicie dodano do nich drugie szklane drzwi, które znajdują się bezpośrednio od strony obsługi. Dzięki temu mogą oni kontrolować dokładnie ile znajduje się we wnętrzu towaru a w razie potrzeby dołożyć go.

Tak jak sami możecie zauważyć, na rynku występują trzy rodzaje szaf chłodniczych różniących się od siebie budową, a co za tym idzie także zastosowaniem. Po tej części artykułu powinniście być w stanie wybrać optymalne rozwiązanie dla siebie.

wybor szafy chłodniczej

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru szafy chłodniczej

Mimo że tylko występują trzy rodzaje szaf chłodniczych, to niestety produkowane są one w bardzo wielu modelach. Dlatego dla „zwykłego Kowalskiego” wybór najlepszej opcji może być nie lada wyzwaniem. Dlatego podpowiemy Wam, na co zwrócić szczególną uwagę.

  • Wymiary urządzenia – to one determinują jak dużą przestrzeń będziecie musieli posiadać w lokalu.
  • Pojemność urządzenia – pozwoli ona określić ile dokładnie produktów będziecie mogli umieścić we wnętrzu.
  • Klasa klimatyczna – występują dwie klasy klimatyczne: 3 lub 4. Determinują one bezpośrednio, w jakich warunkach będziecie mogli używać Waszych maszyn.
  • Umiejscowienie agregatu – istnieją trzy warianty zakupu szafy chłodniczej: bez agregatu, z agregatem umiejscowionym na górze lub agregatem umiejscowionym na dole. Wszystkie te sytuacji mają swoje wady, jak i zalety.
  • Wyposażenie standardowe – każdy producent określa, jakie wyposażenie znajduje się w standardzie, a za co trzeba dopłacić. Istotne jest, aby dokładnie przyjrzeć się tej specyfikacji.

Zakup szaf chłodniczych

Uzbrojeni już w podstawową wiedzę o szafach chłodniczych możemy zdecydować się na ich zakup. Oczywiście czynność tą możemy wykonać w stacjonarnej hurtowni, jednak nie jest to optymalne rozwiązania. Lepiej zdecydować się na sklep internetowy, dzięki czemu unikniemy kolejek i innych komplikacji. W przypadku, gdy wybierzecie te formą zakupu, zapraszamy pod adres: www.wyposazenie-sklepowe.pl. Znajdziecie tam wiele modeli urządzeń, a oprócz tego możecie także liczyć na fachową pomoc w razie problemów. My już dziękujemy za uwagę i zapraszamy do innych naszych publikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here