Nowe powierzchnie magazynowe

Branża magazynowa w Polsce rozwija się cały czas prężnie i bije kolejne rekordy. Na 2022 rok zaplanowano kolejne inwestycje – wybrane z nich prezentujemy poniżej. Zobacz nowoczesne powierzchnie magazynowe będące w realizacji lub w planie oraz najważniejsze transakcje.

Boom na magazyny do wynajęcia trwa w Polsce cały czas. Nieustannie realizowane są nowe inwestycje, udoskonalane i wyposażane w nowoczesne rozwiązania, w tym mające na celu dbanie o zrównoważony rozwój i środowisko naturalne. Poniżej prezentujemy wybrane z nich planowane na 2022 rok.

Carrefour z ogromnym magazynem na Śląsku

Panattoni zrealizowało dla firmy Carrefour już dwa obiekty BTS o łącznej powierzchni 102 000 m kw. Teraz deweloper rusza z trzecią realizacją – będą to nowoczesne powierzchnie magazynowe o powierzchni 50 000 m kw. Inwestycja zostanie zrealizowana na Górnym Śląsku, w Będzinie. Lokalizacja obiektu pozwoli usprawnić zaopatrywanie sklepów sieci w całym regionie i wesprze rozwijający się segment e-grocery na Górnym Śląsku.

Aż 13 035 m kw. zajmie chłodnia zaawansowana technologicznie, obejmująca cztery strefy chłodnicze. Magazyny do wynajęcia realizowane dla Carrefoura zostaną wyposażone w ekologiczne rozwiązania w trosce o środowisko naturalne. Wśród nich są m.in. zielony dach (5000 m kw.) o właściwościach dźwiękochłonnych i termoizolacyjnych. Zabezpieczy on pomieszczenia przed przegrzaniem lub wychłodzeniem, w zależności od pory roku. Inwestycja zostanie zrealizowana w standardzie umożliwiającym uzyskanie certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.

7R sprzedaje magazyn Generali Real Estate

To kolejna transakcja Generali i 7R w 2021 roku. Przypomnijmy, że w 2021 roku firmy poinformowały o sprzedaży kompleksu magazynowego 7R Park Gdańsk II w Kowalach.

Generali Real Estate oraz 7R sfinalizowały przejęcie przez fundusz inwestycyjny budynku logistycznego 7R Park Kraków IX. Magazyny do wynajęcia o powierzchni ponad 33 tys. mkw. są wynajęte w całości.

Magazyn PepsiCo we Mszczonowie uzyskał nowy certyfikat

W każdym etapie łańcucha dostaw PepsiCo stawia na pierwszym miejscu trendy środowiskowe i dąży do ograniczenia swojego śladu węglowego. Do tej pory jedynie cztery magazyny w Polsce uzyskały certyfikat na poziomie EXCELLENT. Dodajmy, że prezentowane powierzchnie magazynowe są pierwszym w naszym kraju obiektem tego typu, który zdobył ocenę EXCELLENT w aż dwóch kategoriach równocześnie – Asset Performance i Management Performance. Firma podkreśla, że dąży do zrównoważonych rozwiązań w łańcuchu dostaw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here