Konsolidacja chwilówek Łódź

Niektóre produkty finansowe wydają się na pierwszy rzut oka bardzo korzystne dla klienta, ale po dłuższej i wnikliwszej analizie zaczynają być widoczne także poważne minusy tego rozwiązania. Czy w przypadku konsolidacji zadłużeń więcej jest zalet, czy raczej wad?

Co daje konsolidacja chwilówek?

Spłacanie kilku pożyczek na raz to niemałe wyzwanie dla osób osiągających dość skromne dochody. W przypadku kredytów bankowych spłata polega na regulowaniu jednej raty miesięcznie, ale gdy mowa o chwilówkach, to bardzo często trzeba od razu oddać pełną pożyczoną sumę bądź rat jest tylko kilka i są one wysokie. Nie brak osób, które nie dają rady spłacić swoich zobowiązań w terminie, przez co odsetki pożyczki rosną, nalicza się kary za zwłokę, i jeszcze jest stres związany z otrzymywaniem pism ponaglających do spłaty oraz telefoniczną windykacją.

Konsolidacja chwilówek w Łodzi jest idealnym rozwiązaniem dla osób w potrzebie. Raty w różnych instytucjach są zamieniane w jedną, znacznie niższą, a na spłatę ma się więcej czasu niż kilkanaście dni. Korzystając z konsolidacji unika się postępowania komorniczego, jakie zwykle następuje, gdy dłużnik przez wiele miesięcy nie płaci rat i nie próbuje dogadać się z pożyczkodawcą.

Jaki jest koszt konsolidacji pożyczek?

Osoby, które nie spłacają pożyczek w terminie, muszą się liczyć z dotkliwymi karami, więc choć konsolidacja chwilówek w Łodzi ma swoją cenę, będzie ona niższa od karnych odsetek. Dodatkową opłatą, jaką trzeba ponieść, jest prowizja za udzielenie pożyczki. Oprocentowanie może być niższe, ale to już zależy od konkretnej oferty, ponieważ czasami konsolidacja może być pod tym względem droższa, jeśli dłużnik mocno zalega ze spłatą i jest ryzyko, że i tym razem nie odda pieniędzy na czas.

Należy po prostu obliczyć, czy łączny koszt wszystkich zobowiązań jest wyższy od całościowej kwoty nowej pożyczki. Jest jednak druga ważna kwestia, która się liczy dla osób zaciągających pożyczkę konsolidacyjną, a mianowicie wysokość miesięcznej raty. Konsolidacja obniża wysokość miesięcznej sumy, jaką należy oddać firmie pożyczkowej, dlatego spłata przebiega w terminie i nie trzeba się znowu zadłużać, żeby starczyło na raty.

Jak wybrać właściwą ofertę?

Jeśli interesuje nas konsolidacja chwilówek w Łodzi, to opcji jest wiele. Można znaleźć pożyczkę z atrakcyjnym oprocentowaniem w granicach 6-7 procent w skali roku, z przystępną prowizją i niewygórowanymi opłatami dodatkowymi. Na spłatę pokaźnych długów da się zaciągnąć dużą pożyczkę, w kwocie nawet 200 tysięcy złotych, ze spłatą rozłożoną na ponad dziesięć lat.

Do otrzymania pożyczki konsolidacyjnej nie jest potrzebna nienaganna historia w BIK oraz bardzo dobra zdolność kredytowa. Formalności ograniczone są do minimum, a warunki spłaty można dostosować do indywidualnej sytuacji klienta. Wstępną decyzję otrzymuje się praktycznie od razu po złożeniu wniosku z wymaganymi dokumentami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here