Jakie buty będą najlepsze na ślub cywilny lub kościelny dla Pana Młodego

Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. I choć na strój największą uwagę zwracamy w przypadku kobiet, z całą pewnością Pan Młody też powinien prezentować się idealnie – od stóp do głów. Dlatego kwestia butów będzie w przypadku mężczyzn odgrywać tak samo wielką rolę, jak w przypadku kobiet. Sprawdźmy, które modele będą najlepsze.

Buty dopasowane kolorystycznie do garnituru

Pierwsze, na co należy zwrócić uwagę, to dopasowania butów dla Pana Młodego do koloru i rodzaju garnituru. Nie ulega wątpliwości, że muszą być idealnie zgrane ze sobą i dopasowane tak, aby kolor obuwia nie gryzł się z kolorem stroju. Jednak co to dokładnie oznacza?

Jeśli pan młody decyduje się na czarny garnitur, zazwyczaj najlepszym wyborem będą także czarne buty, które doskonale będą się komponować z nogawkami spodni. Klasyczne męskie półbuty to najbardziej oczywisty, ale też najlepszy wybór w tym przypadku.

Z kolei jeśli mężczyzna zdecydował, że jego ślubny garnitur będzie miał szarą albo granatową barwę, co jest jednym z najbardziej popularnych obecnie wyborów, buty mogą mieć zarówno czarny, jak i brązowy kolor. W tym przypadku zarówno klasyczne półbuty, jak i inne rodzaje eleganckich męskich butów mogą być odpowiednie.

Klasyczne półbuty – dlaczego warto wybrać właśnie te?

Półbuty dla mężczyzn, które można zobaczyć na stronie https://giacomo.pl/buty-slubne.html, to bez wątpienia najbardziej charakterystyczny i klasyczny rodzaj butów ślubnych dla Pana Młodego. Należą do tradycji i dobrze komponują się z każdym krojem garnitury wybranego na ślub.

Co więcej, buty te są popularne również ze względu na swoją uniwersalność. Można je założyć nie tylko jako dodatek do ślubnego garnituru, ale też na wszystkie inne okazje. Na dodatek, jeśli tylko mężczyzna zdecyduje się na taniec podczas wesela, na pewno będzie mu w nich wygodnie.

Buty na ślub kościelny

Ślub kościelny często jest uważany za znacznie większą, poważniejszą i uroczystą okazję niż ślub cywilny. Z tego względu do stroju podczas ślubu kościelnego przywiązujemy znacznie większą wagę. Panna Młoda praktycznie zawsze chce mieć podczas niego wspaniałą, białą suknię z koronkami i tiulem, a Pan Młody wyjątkowy garnitur. Dlatego też buty powinny odzwierciedlać te przekonania i również należeć do najbardziej eleganckich. Zaprezentowane wcześniej półbuty z całą pewnością sprawdzą się w tej roli idealnie.

Buty na ślub cywilny

Czy tak samo jest w przypadku ślubu kościelnego? Mimo że z punktu widzenia małżonków jest to tak samo ważna uroczystość, która sprawia, że stają się rodziną, ślub cywilny często jest traktowany jako uroczystość drugoplanowa, mniej ważna – przynajmniej w naszym kraju. Często stawiamy przed nią mniej formalne wymagania.

W związku z tym podczas ślubu cywilnego dopuszczalne są odstępstwa od tradycji. Panna Młoda ma prostszą sukienkę, która nie zawsze jest biała, a w przypadku Pana Młodego dopuszczalny jest garnitur, który będzie miał charakter koordynowany – spodnie i marynarka będą w innym kolorze. Jak wówczas dobrać buty? Oczywiście w pierwszej kolejności powinny zgrywać się ze spodniami, z którymi będą bezpośrednio się stykać. Dlatego podobnie jak wcześniej, kolor półbutów powinniśmy dobrze dopasować do dolnego elementu garnituru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here