Jak wybrać idealny ekspres do kawy

To praktyczne urządzenie pozwoli Ci bez przeszkód przyrządzić znakomity napój. Jednak o wyborze ekspresu nigdy nie powinien decydować przypadek. Dowiedz się, na jakie kryteria należy zwrócić uwagę i jak wybrać model najlepiej dopasowany do osobistych potrzeb. Poznaj kilka sprawdzonych wskazówek, a wybór stanie się dużo łatwiejszy.

Ekspres kolbowy

To ekspres typu mechanicznego, który wyróżnia się bardzo prostą obsługą. Wystarczy wsypać zmieloną kawę do sitka, które mieści się w kolbie i zamontować ją na odpowiednim miejscu w urządzeniu. Zwróć uwagę na głębokość sitka, gdyż od tego zależy ilość kawy, jaką możesz za jednym razem przygotować. W celu zaparzenia kolejnej porcji musisz kolbę opróżnić, więc wybór takiego modelu do biura czy większego gospodarstwa domowego nie jest zalecany. 

Dużo lepszym rozwiązaniem może być zakup automatycznego modelu. Możesz go kupić w sklepie internetowym Proficafe.pl, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród wymagających klientów. Obok profesjonalnych i domowych ekspresów nie brakuje tu kaw pierwszorzędnej jakości. Zdecydowanie warto zajrzeć na stronę internetową i zapoznać się z bogatą ofertą, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Ekspres automatyczny 

To świetna propozycja dla osób, które cenią nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania. Ponadto model automatyczny świetnie sprawdzi się w rękach baristów. Dziś możesz z łatwością wybrać sprzęt, który przygotuje napoje w wielu różnych wariantach przy określeniu szczegółowych parametrów. Mowa tu, chociażby o grubości ziaren, ilości wody, temperaturze naparu czy funkcji spieniania mleka. Kolejną zaletą jest prostota obsługi. Chociaż sprzęt jest bardzo zaawansowany pod względem technicznym, wystarczy tylko kilka prostych kroków, aby przygotować doskonałą kawę. 

Pamiętaj, aby zawsze wybierać urządzenia renomowanych producentów. Doskonałą propozycją może być ekspres Jura, który możesz kupić we wspomnianym już sklepie Proficafe.pl. Znajdziesz tu kilka modeli, a za wyborem każdego z nich przemawia wiele atutów. Aby wybrać sprzęt dopasowany do osobistych potrzeb, dokładnie zapoznaj się ze specyfikacją techniczną każdego z nich, a zakup stanie się dużo łatwiejszy. 

Ekspres kapsułkowy

To urządzenie sprawdzi się w rękach osób, które szukają niedrogich, a zarazem praktycznych modeli. Ponadto ekspres nie jest duży, więc zmieści się idealnie na każdym kuchennym blacie.  Atutem sprzętu jest prostota obsługi, a także możliwość wyboru wielu rodzajów kawy. Wystarczy dokupić odpowiednie kapsułki, aby szybko przygotować doskonały napój. 

Pamiętaj jednak, że nie możesz wpłynąć na parametry kawy. Przed zakupem warto więc rzucić okiem na listę dostępnych na rynku kapsułek. Ich cena w przeliczeniu na jedną porcję jest wyższa niż zaparzenie filiżanki kawy zmielonej czy ziarnistej, lecz same urządzenia należą do najtańszych ekspresów na rynku. Jaki sprzęt będzie najlepszy? Wiele zależy od osobistych preferencji, lecz zawsze stawiaj na modele od uznanych producentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here