Zabawki interaktywne dla dzieci

Dzieci kochają zabawki, a ludzie dorośli z całą pewnością uwielbiają je dla nich kupować. Wybieranie ciekawych, ładnych, kolorowych i pouczających zabawek może być pasjonującym zajęciem, podczas gdy późniejsza zabawa wybranym przedmiotem może dostarczyć radości wszystkim członkom rodziny. Na jakie nowoczesne zabawki warto zatem zwrócić uwagę?

Dlaczego warto sięgnąć po zabawki interaktywne?

Dzieci najlepiej rozwijają się i uczą poprzez zabawę. Warto o tym pamiętać, aby zawsze dobierać dla nich zabawki, które będą nie tylko sprawiać im radość, ale też rozwijać ich umiejętności. Między innymi właśnie w tym celu zostały stworzone zabawki interaktywne – pozwalają bowiem na dodanie do każdej zabawy drobnego elementu nauki.

Zabawki interaktywne są jednak nie tylko pomocne w celu podniesienia dziecięcych umiejętności. Służą również urozmaiceniu i wzbogaceniu zabawy, zwłaszcza jeśli dziecko jest jedynakiem. Mogą sprawić, że nawet samodzielnie spędzany czas nie będzie się dłużył, ponieważ zaangażują dosłownie wszystkie zmysły malucha. Mówiąc krótko: dla współczesnych dzieci przyzwyczajonych do dużej ilości bodźców są po prostu ciekawsze, niż klasyczne zabawki.

Interaktywna lalka bobas

Małe dziewczynki często uwielbiają zajmować się swoimi lalkami, jakby były prawdziwymi dziećmi. Dlatego świetnym pomysłem może być zakup dla dziewczynki właśnie lalki interaktywnej o wyglądzie niemowlaka. Taka zabawka przy każdym naciśnięciu przycisku wyda z siebie charakterystyczne dla maluchów dźwięki, jak płacz albo gaworzenie. Pozwoli to dziecku lepiej poznać zachowania najmłodszych.

Co więcej, dziewczynka będzie miała okazję popatrzyć, jak lalka rusza rączkami i nóżkami, a także opiekować się nią – karmić z butelki, przebierać czy myć. Takie zadania nie tylko urozmaicą jej zabawę i sprawią, że poczuje się jak dorosła, ale też nauczą ją odpowiedzialności i empatii. Z całą pewnością taka zabawa zaowocuje w przyszłości!

Drony i pojazdy

Zabawki, które rozwijają dziecięcą wiedzę, ale i zdolności manualne, to także małe drony i pojazdy zdalnie sterowane. Z pewnością każdy z nas marzył kiedyś o jednym z nich! Również współczesnym dzieciom podobają się takie gadżety, które mogą poruszać się dzięki poleceniom wydawanym na kontrolerze czy smartfonie. Każdy maluch będzie gotowy spędzić nad taką zabawą całe godziny.

Warto także zauważyć, że nauka obsługi urządzenia doskonale zapozna dziecko z zależnościami pomiędzy urządzeniem sterującym a zabawką. Sprawi, że poprawi się koordynacja ręka-oko u dziecka i jednocześnie wpłynie na jego zdolności manualne. Dodając do tego na przykład specjalny tor przeszkód dla małego pojazdu, możemy nauczyć dziecko pokonywania przeszkód i planowania tras, co także może wpłynąć pozytywnie na jego zdolność logicznego myślenia.

Dla małego naukowca ciekawego przyrody

Innowacyjny sklep z zabawkami dla dzieci oferuje także zestawy edukacyjne dla małych naukowców, których interesują różne aspekty przyrody. Jeśli twoje dziecko uwielbia eksperymenty i chce poznawać tajniki otaczającego go świata, z pewnością pokocha każdą z tych zabawek. Wśród nich wyróżnić możemy choćby zestaw do filtrowania wody, który pokaże dziecku, w jaki sposób uzdatniana jest woda. Dodatkowo nauczy większej oszczędności i poszanowania cennej wody, na przykład jeśli wykorzystamy tę przygotowaną przez dziecko do podlewania kwiatków w ogródku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here