Nadanie przesyłki z domu

Firmy kurierskie w ostatnich latach wprowadziły wiele udogodnień dla klientów. Niemałym sukcesem okazała się zwłaszcza usługa zamówienia kuriera pod wskazany adres. Takie innowacyjne rozwiązanie umożliwia wysłanie np. paczki bądź dokumentów bez wizyty w punkcie nadania. Sprawdź, dlaczego zdecydowanie warto zainteresować się opcją nadawania przesyłek bez wychodzenia z domu.

Oszczędność czasu

Możliwość nadania przesyłki z domu wiąże się przede wszystkim z zaoszczędzeniem sporej ilości czasu. Taka usługa może być strzałem w dziesiątkę zwłaszcza w przypadku sklepów online, które wysyłają wiele paczek dziennie. Zamówienie kuriera InPost do domu pozwala uniknąć stania w kolejkach i tracenia czasu na dotarcie do punktu nadania, który np. znajduje się w znacznej odległości od miejsca zamieszkania. Zaoszczędzony czas można przeznaczyć np. na rozwijanie biznesu bądź po prostu odpoczynek, co może być istotne w szczególności dla bardzo zapracowanych osób.

Bezpieczeństwo

Wymieniając zalety nadawania przesyłek z domu, nie można nie wspomnieć o bezpieczeństwie. Ryzyko kradzieży zawartości paczki znacząco się zmniejsza jeśli kurier odbiera ją bezpośrednio z mieszkania nadawcy. Jest to szczególnie ważne dla osób, które wysyłają wiele paczek na raz bądź sprzedają przedmioty o dużej wartości np. luksusowe ubrania, złotą biżuterię czy też drogi alkohol. Ponadto usługa zamówienia kuriera do domu może podnieść bezpieczeństwo seniorów, kobiet w ciąży i innych osób, które mogą być stosunkowo łatwym łupem dla złodziei.

Wygoda

Niewątpliwym plusem nadawania przesyłek z domu jest też wygoda. Paczka może zostać przekazana jednej ze znanych i cenionych firm kurierskich, które są obecne w ofercie operatora logistycznego Globkurier, bez konieczności robienia dłuższej przerwy w pracy. Wystarczy otworzyć drzwi i przekazać przygotowaną wcześniej przesyłkę zamówionemu na konkretną godzinę kurierowi. Jest to też wygodna opcja dla osób, dla których tradycyjne nadanie paczki byłoby sporym wyzwaniem ze względu np. na nietypowe godziny pracy, obecność małych dzieci w domu czy też ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się.

Łatwość wysyłki

Zamówienie kuriera pod wskazany adres jest bardzo łatwe, co z pewnością również wpływa na popularność tego typu usług. Wystarczy wejść na stronę internetową firmy kurierskiej bądź operatora logistycznego i dodać w formularzu opcję nadania paczki z domu. Następnie należy przygotować przesyłkę w sposób wskazany przez firmę. Niekiedy konieczne może być np. samodzielne wydrukowanie etykiety i umieszczenie jej na przesyłce.

Możliwość zaoszczędzenia pieniędzy

Choć usługa nadania przesyłki z domu przeważnie jest płatna, to mimo wszystko może pomóc w zaoszczędzeniu pieniędzy. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, gdy koszt paliwa potrzebnego na dotarcie do punktu nadania i powrót do domu jest wyższy niż zamówienie kuriera do domu. Dla niektórych osób może także oznaczać to np. brak konieczności wzięcia dnia urlopu na wysłanie paczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here