Jak uatrakcyjnić schody w domu?

0
787

Schody są niezbędnymi elementami piętrowych domów, co nie oznacza, że nie mogą być przy okazji ich reprezentacyjnym elementem. Chociaż ich aranżacja nie należy do najłatwiejszych, to istnieje kilka sposobów, dzięki którym można je uatrakcyjnić. Zobacz, co zrobić, aby schody w Twoim domu były naprawdę stylowe.

Schody w domu – jak je wykończyć?

Schody podobnie jak posadzki ulegają zniszczeniu wskutek codziennej eksploatacji. Szczególnie wtedy, gdy mówimy o tych na wewnętrznej klatce schodowej, warto sięgnąć po dywaniki na schody. Chociaż niepozorne, są doskonałym zabezpieczeniem dla parkietu, desek, czy paneli, dzięki czemu pozostaną w świetnym stanie przez wiele lat. Dywaniki na schody to także genialny pomysł z innego powodu – dzięki nim powierzchnia stopni staje się antypoślizgowa, co wpływa na poprawę bezpieczeństwa domowników. Przy okazji schody zyskują wizualnie, a prostota utrzymania ich w czystości sprawia, że to rozwiązanie naprawdę godne realizacji.

Wariant dla siebie można znaleźć wśród licznych kolekcji różniących się od siebie chociażby długością włosia. Poza klasycznymi wykładzinami montowanymi w całości, ciekawą dekoracją są kolekcje o dłuższym runie, co dodaje schodom przytulności. Setki wzorów i deseni oraz bogactwo kolorów sprawiają, że bez trudu znajdziemy zarówno coś do klasycznych, jak i nowocześniejszych aranżacji.

Inne elementy, które sprawdzą się na schodach

Dywaniki na schody nie są jednak jedynym wyjściem. Można skorzystać bowiem także z nakładek dopasowanych kształtem i rozmiarem do stopni, co prezentuje się niezwykle estetycznie i stylowo. W sprzedaży można napotkać te prostokątne, zaokrąglone, a także  o trapezowej formie. Jedne zdobią wyłącznie stopnice, inne natomiast zakrywają także podstopnice, co pozwala uzyskać zgoła inny efekt.

Kolejnym wartym uwagi pomysłem jest zastosowanie oświetlenia, które nie tylko doskonale wpływa na wygląd schodów, ale również jest nieziemsko praktyczne. Idealnie nadają się do tego punktowe oprawy o niewielkiej średnicy, a także taśmy LED o ciepłej lub zimnej barwie, które można użyć zarówno do podświetlenia podstopnic, jak i cokolików. Podświetlenie tego typu można poprowadzić również wzdłuż tzw. policzków, co sprawi, że schody zyskają nowoczesnego wyrazu.

Jeśli nad Twoimi schodami widnieją barierki, one również nadają się do ozdobienia. Te klasyczne, o ażurowej budowie można zabezpieczyć tkaniną lub girlandą w postaci świetlnych kul. Co więcej – barierki są wspaniałym pretekstem do sezonowych dekoracji, takich jak łańcuchy, czy imitacje roślin pnących, które dodają klimatu całemu domowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here