jeansy męskie

Jeansy to nie tylko wygodny i praktyczny, ale również stylowy rodzaj odzieży męskiej. Jeśli jednak chcesz czuć się w nich dobrze, a przy tym wyglądać świetnie, musisz odpowiednio dopasować spodnie do sylwetki. Sprawdź, jak to zrobić prawidłowo.

Właściwy rozmiar jeansów to podstawa

Kupując jeansy, przede wszystkim zwróć uwagę na ich rozmiar. Standardowo spodnie jeansowe męskie oznaczane są podwójnym numerem. Na przykład, rozmiar 30/34 oznacza szerokość w pasie jeansów (pierwsza wartość) oraz długość spodni (druga wartość). Niekiedy dla ułatwienia przy tych liczbach występują oznaczenia W (width, czyli szerokość) i L (length, czyli długość). W takim przypadku zapis wygląda tak: W30 L34. Wartości podawane są w calach. Możesz zatem samodzielnie przeliczyć te parametry na centymetry, pamiętając, że 1 cm to 2,54 cala. W dobrych sklepach internetowych z męską odzieżą znajdziesz jednak tabele, w których łatwo sprawdzisz, jaki rozmiar odpowiada danym wymiarom.

Co istotne, kupując spodnie jeansowe męskie, wybieraj raczej modele dopasowane. Niezależnie od tego, czy jeansy są wykonane ze stuprocentowej bawełny, czy też bawełny i dodatku np. elastanu, zawsze rozciągną się lekko podczas użytkowania. W ten sposób staną się luźniejsze. Wybierając od razu zbyt szerokie spodnie, spowodujesz, że po rozciągnięciu będą one zbyt luźne. Kupując jeansy, pozostaw zatem ok. 1 cm luzu w pasie. Aby sprawdzić, czy nie są one zbyt ciasne, po zapięciu spodni spróbuj wcisnąć jeden palec za pas. Jeśli Ci się to uda, rozmiar jest dobry.

Dobrej jakości materiał

Kolejną kwestią, którą trzeba wziąć pod uwagę, kupując jeansy, jest materiał wykonania. W sklepach znajdziesz spodnie jeansowe męskie wykonane w 100% z bawełny, a także z bawełny z dodatkiem elastanu. Modele wyprodukowane wyłącznie z bawełny są raczej sztywne i rozciągają się w mniejszym stopniu niż spodnie z elastanem. Ze względu na większą rozciągliwość spodnie z elastanem są polecane osobom uwielbiającym aktywność. Modele te nadają się świetnie na rower czy długi spacer. Optymalna ilość tego składnika w spodniach to 2%. Modele składające się w 98% z bawełny i w pozostałej części z elastanu zapewniają znakomitą swobodę ruchu i wysoki komfort, a jednocześnie wyglądają świetnie – jak klasyczne spodnie z denimu. Pamiętaj przy tym, że w przypadku, gdy elastanu będzie bardzo dużo, spodnie będą przypominały raczej legginsy niż jeansy.

W sklepach znajdziesz też spodnie denimowe z dodatkiem elastanu i poliestru. Włókna poliestrowe dodają jeansom wytrzymałości i sprawiają, że po ściągnięciu spodnie wracają szybciej do pierwotnego kształtu.

Wybierz odpowiedni fason jeansów

Wybierając spodnie jeansowe męskie, zwróć też uwagę na ich krój. Modele typu slim (rurki) są mocno dopasowane do ciała. Są polecane przede wszystkim panom szczupłym i o normalnej budowie ciała. Jeansy regular to najbardziej klasyczny i popularny rodzaj spodni o prostych, szerokich nogawkach, które nie opinają ciała i opadają swobodnie na kostki. Model ten zapewnia dużą swobodę ruchu. Jest polecany panom o każdym typie sylwetki. Spodnie typu straight mają proste nogawki i są dość dopasowane w udach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here