Gdzie w Polsce możesz skorzystać z sieci 5G

Sieć 5G w Polsce rozwija się dynamicznie, mimo że ciągle nie przeprowadzono aukcji na docelowe częstotliwości. Od 2020 roku dostęp do nowej technologii oferują już wszyscy czołowi operatorzy, a w zasięgu 5G znajduje się coraz więcej miejscowości. Szczególnie ciekawie wygląda oferta Orange Flex z 5G, czyli sieć komórkowa w aplikacji mobilnej, którą możesz wypróbować bez zobowiązań i niemal za darmo.

Rozwój sieci 5G w Polsce

5G to sieć komórkowa piątej generacji, która zapewnia znacznie większą przepustowości niż przeciążona już 4G LTE. Pozwala pobierać i wysyłać dane z wielokrotnie wyższymi prędkościami, nawet gdy z internetu korzysta ogromna liczba użytkowników i urządzeń jednocześnie.

Rozwój sieci 5G w Polsce został spowolniony przez pandemię koronawirusa i wstrzymanie aukcji Urzędu Komunikacji Elektronicznej na docelowe częstotliwości dla nowej technologii (3,6 GHz, 26 GHz, 700 MHz). W najbliższych latach zasięg 5G będzie jednak szybko wzrastał. Aukcja dla 3,6 GHz prawie na pewno ruszy jeszcze w tym roku.

Ponadto dostawcy usług telekomunikacyjnych nie czekali na rozstrzygnięcia UKE dotyczące nowych częstotliwości i udostępnili już klientom możliwość korzystania z technologii 5G na wykorzystywanych wcześniej pasmach, głównie 2100 MHz. Pełnię możliwości 5G, w tym prędkości transferu porównywalne do szybkich łącz światłowodowych, odczujemy dopiero po wdrożeniu technologii na docelowych częstotliwościach. Już dziś jednak nowa technologia oznacza nawet kilkakrotny wzrost szybkości w stosunku do 4G LTE.

Do sierpnia 2020 roku komercyjną sieć 5G mieli już wszyscy najwięksi operatorzy w Polsce – czyli Orange, Play, Plus i T-Mobile. Na początku była ona dostępna wyłącznie w wybranych lokalizacjach w kilkudziesięciu miastach, ale obecnie z 5G od każdego z wymienionych operatorów może skorzystać kilka milionów klientów, niekiedy nawet w kilkuset miejscowościach.

Przykładem wyjątkowo ciekawej oferty jest Orange Flex z 5G, czyli nowoczesnasieć komórkowa w aplikacji. Orange ma już spory zasięg 5G i stale rozbudowuje infrastrukturę. Przede wszystkim jednak Orange Flex to bardzo wygodna i elastyczna oferta, w której nie wiążą Cię żadne długoterminowe umowy.

Zasięg 5G w Orange coraz większy

Orange ma sieć 5G, z której może korzystać ponad 6 milionów użytkowników. W zasięgu 5G jest już więc wielu mieszkańców miast. Zwłaszcza tych większych, lecz nie tylko, bo najszybszy internet mobilny jest dostępny w około 400 miejscowościach. 5G od Orange działa między innymi w lokalizacjach w: Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Górnośląskim Okręgu Przemysłowym, Trójmieście, Płocku, Opolu, Kielcach, Częstochowie, Rzeszowie czy Bielsku-Białej.

Żeby używać nowej technologii, potrzebujesz jednak również telefonu, który ją wspiera oraz odpowiedniej oferty. Z sieci 5G w Orange możesz skorzystać w wybranych ofertach na abonament i pakietach Orange Love, a także w Orange Flex. Ta ostatnia możliwość to najbardziej atrakcyjna opcja, jeśli chcesz wypróbować 5G bez zobowiązań.

Orange Flex: 5G, 3 miesiące za 1 zł miesięcznie i inne zalety oferty

Sieć 5G w Orange Flex jest dostępna dla użytkowników, którzy mają aktywny Plan komórkowy ze 100 GB (plus nielimitowane rozmowy i wiadomości oraz social media bez limitu danych) za 80 zł miesięcznie. Dzięki promocji przez pierwsze 3 miesiące w Orange Flex płacisz jednak tylko 1 zł miesięcznie, bez względu na wybrany Plan, który w każdej chwili możesz zmienić na inny. Nie podpisujesz też żadnej długoterminowej umowy, więc z usługi równie łatwo możesz zrezygnować – w dowolnym momencie, także przed końcem okresu promocyjnego.

Ponadto Orange Flex to bardzo duża wygoda. Wszystko robisz kilkoma kliknięciami w aplikacji mobilnej – od aktywacji oferty, przez zmianę Planu, po włączanie i wyłączanie dodatkowych usług. Nie musisz też robić żadnych przelewów, bo płacisz automatycznie w formie subskrypcji. Czyli podpinasz kartę kredytową lub zasilasz BLIKIEM konto Flex, z którego odciągane są opłaty za korzystanie z usług.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here