bongosy

Bongosy to niezwykle popularne perkusjonalia, jakie są uwielbiane przez muzyków na całym świecie. Są to dwa bębenki połączone ze sobą i osadzone na korpusach drewnianych. Co ciekawe, produkt stworzono z drewnianych klepek, co w całości jest korpusem instrumentu. Czym wyróżniają się bongosy? Jak na nich grać? O czym warto wiedzieć? Gdzie znajdziemy te wyjątkowe produkty? Co oferuje rynek?

Cechy charakterystyczne

Nie zapominajmy o tym, że bębenki znajdują się na tej samej wysokości, jednakże mają różną średnicę. Membrany syntetyczne są niezwykle odporne na wszelkie warunki, dlatego posłużą nam nawet na zewnątrz. Swoje zadania spełniają też naciągi, jakie są zbudowane z materiałów syntetycznych lub naturalnej skóry. Warto podkreślić, że bongosy pochodzą z Kuby i to właśnie z tym krajem są kojarzone. Z ich pomocą tworzona jest muzyka latynoska. Aktualnie instrument jest wykorzystywany także w winnych gatunkach muzycznych, gdyż odznacza się ciekawym brzmieniem i łatwością gry. Nie każdy wie, że każdy bębenek ma swoją nazwę. Większy nazywa się hembra, a mniejszy to macho. Nazwy pochodzą z hiszpańskiego języka.

Jak grać na bongosach?

Gra na bongosach jest łatwa oraz przyjemna dla muzyków. Nawet początkujące osoby poradzą sobie z bongosami. Faktem jest, że na bongosach zagramy nawet bardziej skomplikowane dźwięki. Profesjonaliści z powodzeniem wydobywają z nich wyjątkowe i niezapomniane brzmienia. Wiele zależy od kreatywności i zaangażowania perkusisty. Okazuje się, że na bongosach gramy za pomocą obu dłoni. Uderzamy w nie całą dłonią i palcami. Spotykane jest wiele technik gry, przy czym niezwykle popularna jest Martillo.

Nowoczesne instrumenty posiadają haki naciągowe i metalowe obręcze. Nastrojenie jest zatem łatwiejsze i nie sprawi nam trudności. Należy naciągnąć membranę za pomocą śrub, do pożądanej wysokości dźwięku. Instrument trzeba stroić tak, aby membrany był mocno napięte i dawały pożądane efekty podczas gry. Większy bębenek brzmi niżej, a większy wyżej, co warto mieć na uwadze. Nie należy stroić bongosów do tej samej wysokości dźwięku, gdyż cała zabawa polega na dwóch różnych dźwiękach.

Muzycy z pewnością zastanawiają się, gdzie znajdą dobre jakościowo instrumenty muzyczne. Na uznanie zasługują internetowe sklepy, które oferują wysoką jakość, solidne wykonanie i atrakcyjne ceny. Dzięki temu sprawnie złożymy zamówienie i będziemy czekać na dostawę produktu pod same drzwi. Zakupy online z pewnością pozwolą nam zaoszczędzić czas i koszty. Cieszą się zatem sporą popularnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here