chomik

Przez fakt, że chomiki nie żyją zbyt długo i są zazwyczaj kupowane jako pierwszy zwierzak dla dzieci, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak istotne jest ich prawidłowe żywienie. Zazwyczaj karmi się je resztkami z ludzkiego stołu i końcówkami warzyw, co jest dużym błędem i często sprawia, że zwierzę naprawdę cierpi, choć nie jest w żaden sposób w stanie tego okazać. Dlatego należy zaopatrzyć się w profesjonalne karmy dla chomików, dzięki którym gryzoń nie tylko pożyje nieco dłużej, ale także będzie się cieszył dobrym zdrowiem, dzięki czemu na dłużej pozostanie przyjacielem dla naszych pociech.

Jak karmić chomika?

Kiedy już wiadomo, że gryzoń również powinien mieć indywidualnie dopasowane pożywienie, warto zastanowić się nad tym, jaka karma dla chomika będzie dla niego najbardziej odpowiednia. Lepiej nie inwestować w tanie mieszanki dostępne w marketach, ponieważ zwykle nie są one wcale za dobre i mogą wywoływać u zwierzęcia problemy żołądkowe. Chociaż są najtańsze, to ich lepsze odpowiedniki ze sklepów zoologicznych także nie są drogie, a dzięki nim chomik będzie zdrowy i zadowolony z życia.

Najlepszym rozwiązaniem, jest zaznajomienie się ze specyfiką gatunku. W tym celu nie trzeba wcale kupować profesjonalnych książkowych publikacji i poświęcać wielu godzin na edukację. Wystarczy dobrze poszukać w Internecie, gdzie z łatwością można znaleźć strony poświęcone różnym gatunkom zwierząt. Dowiemy się z nich o potrzebach bytowych gryzoni, porównamy też, która karma dla chomika będzie najlepsza i najbardziej dostępna w okolicy. Można ją także zamówić w sklepie online, między innymi na  https://lugers.pl/pol_m_Gryzonie_Karmy-dla-chomikow-427.html.

Nie tylko pożywienie

Wiele osób, które kupują gryzonie, nie zdaje sobie tak naprawdę sprawy z ich potrzeb bytowych. Klatki są często za małe, a trzymane w nich osobniki nie mają miejsca na prawidłowy rozwój. Są przez to nerwowe i częstokroć agresywne, co można łatwo wyeliminować kupując nieco większą klatkę, a także używając dobrej jakościowo karmy dla chomików. Warto zainwestować również w zabawki, takie jak kołowrotki oraz tunele, które kosztują kilka złotych, a znacznie podnoszą komfort życia naszych niewielkich podopiecznych.

Chociaż zbilansowana karma dla chomika jest ważna, to warunki, w których on żyje są równie istotne i należy znaleźć złoty środek, który pozwoli na to, żeby zwierzak żył w maksymalnie komfortowych warunkach. W końcu nikt z nas nie chciałby żyć w złych warunkach, w ciasnych więzieniach, w których do jedzenia jest tylko niesmaczna papka, po której mamy złe samopoczucie. Dlatego nie należy skazywać na to zwierząt, które są od nas ściśle uzależnione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here