Wykrywacze metali: co warto o nich wiedzieć na wstępie?

0
812

W ostatnich latach dużą popularność zyskało poszukiwanie różnych skarbów za pomocą wykrywaczy metali. Jest to niezwykłe i pasjonujące zajęcie, które wciągnęło nie tylko miłośników historii, ale również osoby, które po prostu uwielbiają przygody. Nie ma w tym nic zaskakującego, bo pozwala nie tylko na znalezienie ukrytych pod ziemią przedmiotów, ale również na bardzo ciekawy wypoczynek na świeżym powietrzu.

Wykrywacze metali a pasjonaci historii

Wykrywacz metalu, w zależności od swojej mocy, może być wykorzystywany do szukania różnego rodzaju przedmiotów. Istnieją również takie modele, za pomocą których można znaleźć między innymi samorodki złota. Jednakże sprzęt do odnajdowania kruszców szlachetnych jest bardzo drogi i nie każdy może sobie na niego pozwolić. Z kolei nieco tańsze odpowiedniki doskonale sprawdzają się do poszukiwania skarbów sprzed lat.

Nie jest tajemnicą, że to głównie przedmioty związane z II wojną światową czy też innymi, wcześniejszymi zdarzeniami z historii, sprawiły, że ludzie znacząco zainteresowali się tego typu sprzętem. Znając odpowiednie miejsca, w których niegdyś toczyły się bitwy albo znajdowały osady, pasjonaci wyruszyli ze swoimi wykrywaczami na poszukiwania. Pozwoliło to na odnalezienie takich rzeczy jak broń, łuski, pociski, metalowe guziki, klamry od pasów, sztylety, odznaki, monety i temu podobne rzeczy.

Oczywiście, pośród znalezisk niestety można natrafić również na kapsle, co jest dość częste podczas takich poszukiwań.

Trzy ważne cechy wykrywaczy metali

Ponieważ wykrywacze metali cieszą się ogromną popularnością, na rynku bezustannie pojawiają się nowe modele. Dzięki dobrze rozwiniętej technologii wykrywania wiele z nich potrafi rozpoznać kształt i wielkość przedmiotu znajdującego się pod ziemią, a także to, z czego został wykonany. Eliminuje to szansę na wykopywanie kapsli czy innych, bezużytecznych przedmiotów.

Wybierając wykrywacz metalu, warto więc zwrócić uwagę na jego możliwości. Obecnie nawet tańsze wersje są wyposażone w system rozpoznawania, czy dany przedmiot, ukryty pod powierzchnią, jest na przykład tylko wyrzuconą przez kogoś puszką, czy może czymś wartościowym, co warto odkopać. Dzięki takiej funkcji pasjonat zajmujący się poszukiwaniem skarbu może zaoszczędzić czas i siłę na dużo lepsze, bardziej wartościowe znalezisko.

Ponadto, wybierając odpowiedni wykrywacz, należy wziąć pod uwagę jego ciężar: im będzie lżejszy, tym łatwiej będzie wykonywać pracę oraz spacerować z nim przez dłuższy czas. Dodatkowym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest długość pracy baterii, od której zależy jego wytrzymałość w terenie.

Wykrywacz metali to nie wszystko. Dobrze się przygotuj!

Jeśli nawet kupisz już wykrywacz metali, nie powinieneś poprzestać na nim i wyruszyć do lasu bez odpowiednich przygotowań. Pamiętaj, że na poszukiwania należy zabrać wygodne ubranie oraz buty. Ponadto, przyda ci się łopata, a także narzędzie wielofunkcyjne. Warto również zabrać ze sobą dodatkowe baterie albo akumulator, co pozwoli na dłuższe poszukiwanie interesujących przedmiotów.

Na koniec pragniemy przypomnieć, że wybierając się na poszukiwania skarbów, należy wziąć pod uwagę, czy działamy zgodnie z prawem kraju, na terenie którego zamierzamy korzystać z wykrywacza metali. Nie wszędzie korzystanie z niego jest legalne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here