Przykłady pięknej biżuterii antykwarycznej jako inwestycji

0
839

Kobiety zawsze lubiły otaczać się piękną i ciekawą biżuterią, która podkreślała ich status. W dzisiejszych czasach sięgamy również po biżuterię “z duszą”, która ma nie tylko wartość materialną, ale również sentymentalną.

Pierścionki w stylu halo

Pierścień w stylu halo należy do jednych z najmodniejszych w obecnych czasach. Nie jest to zaskakujące, ponieważ pasjonatką takiej biżuterii była księżna Diana, której niezwykle podobały się szafiry. Z tego względu otrzymała w prezencie od księcia Karola właśnie taki pierścień. Znacząco wpłynęło to wówczas na modę na całym świecie.

Teraz ponownie dużym zainteresowaniem cieszy się tego rodzaju biżuteria, co zawdzięczamy księżnej Kate, która otrzymała na zaręczyny od księcia Williama pierścionek, wcześniej należący do księżnej Diany. To wyraz nie tylko miłości, ale również ogromnego szacunku do jego pierwszej właścicielki, a także piękna tradycja, którą na pewno z chęcią będą kontynuować też inne rodziny. Jednocześnie, pierścionki z kolorowymi kamieniami szlachetnymi w stylu halo ponownie stały się hitem wśród narzeczonych.

Przepiękny efektowny pierścionek w typie księżnej Kate może stanowić doskonały prezent z okazji zaręczyn dla każdej wymagającej kobiety, bądź trafić do kolekcji. Duży szafir stanowi serce biżuterii, a otaczające go dwadzieścia cztery brylanciki dodają blasku. Obrączka oraz oprawa zostały wykonane ze srebra o próbie 925, pozłacanego grubą warstwą złota o próbie 585.

Secesyjne bogactwo dla miłośniczek współczesnego przepychu

Inną i równie ciekawą propozycją może być pierścionek z ametystem, wykonany z jasnego złota o próbie 585. Stworzono go w stylu secesyjnym, choć można dostrzec w nim również elementy neorokoko. Posiada oprawę w stylu lunette. Jego wykonanie można datować na około 1900 rok, co sprawia, że poza wartością materialną, ma również wartość sentymentalną i historyczną. Będzie idealnym prezentem dla miłośniczek współczesnego przepychu, w którym dużą rolę odgrywają spore, kolorowe kamienie szlachetne w ciekawych oprawach. Może także stanowić ciekawą pozycję w kolekcji biżuterii.

Kolejnym interesujący elementem biżuterii jest kolia, która może stanowić doskonałą ozdobę kobiecego dekoltu, jak i niezwykłej kolekcji. Warto uzupełnić ją o takie elementy, jak bransolety, pierścionki czy brosze. Pełen garnitur bez wątpienia nada olśniewającego wyglądu osobie, która go założy.

Ozdoba i inwestycja

Jednak czy biżuteria musi służyć jedynie ozdobie? Oczywiście, że nie. Antyki ze złota i kamieni szlachetnych to również wyjątkowa inwestycja, na którą mogą zdecydować się wszyscy, którzy pragną bezpiecznie ulokować swoje pieniądze na przyszłość.

Znakomita kolekcja biżuterii antykwarycznej z XIX i XX wiek to doskonały przykład pozycji inwestycyjnej, która na pewno nie straci swojej wartości – wręcz przeciwnie, z każdym rokiem będzie ona wzrastać. Co warto o niej wiedzieć?

Kolekcjoner, który wszystkie przedmioty zaczął gromadzić w latach sześćdziesiątych XX wieku, zadbał o każdy szczegół. Biżuteria wyposażona jest w oryginalne etui z epoki, ponadto całość nie nosi śladów użytkowania. Kolekcja zawiera aż dziewięćdziesiąt siedem pozycji, choć sztuk biżuterii jest więcej. Składają się na nią kolie, pierścionki, brosze i bransoletki. Całość wykonana jest tylko z metali szlachetnych, a także kamieni, takich jak diament, szmaragd, szafir, akwamaryn i topaz. Można oczekiwać, że z każdym rokiem jej wartość będzie znacząco wzrastać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here