Wirtualne biura

Wirtualne biuro to usługa dla przedsiębiorców. Firma-klient zleca wyspecjalizowanej firmie obsługę swojej własnej siedziby. Stanowi to znaczące ograniczenie kosztów, gdyż ceny zaczynają się już od około 50 złotych i to w Warszawie Śródmieście – biurowirtualnewarszawa.pl

Dla których przedsiębiorców są wirtualne biura?

Wirtualne biura to siedziba pomyślana głównie dla firm mikro lub małych. Globalna korporacja zapewne nie wynajmie wirtualnego biura, gdyż koszt pozyskania powierzchni biurowej i zatrudnienia tam osób do sekretariatu i tak nie przekroczy 1% budżetu korporacji.

Dla firm mikro czy małych bardzo często sporym wydatkiem jest sam ZUS a co dopiero czynsz za biuro w biurowcu czy pensja sekretarek. Wirtualne biura są świetnym rozwiązaniem dla każdej firmy, dla której koszt biura i personelu jest za duży. Nie ma tu różnicy czy firma to tylko jedna osoba, będąca tak zwanym wolnym strzelcem, wykonująca różne zlecenia czy też jest to sklep internetowy z dużym magazynem, w którym znajduje się towar za 300 000 zł.

Wirtualne biura – liczy się stały adres siedziby

Adres siedziby musimy umieścić w KRS lub CEiDG. Istnieje szereg portali internetowych np. rejestr.io, krs-online, krs-pobierz, itd., które przekopiują dane naszej działalności gospodarczej lub spółki, wpiszą na swoją stronę internetową i być może wyświetlą przy naszej spółce dodatkowe informacje. Są portale, które śledzić będą czy w naszej spółce zmienia się zarząd lub adres siedziby i w zależności od tego wyświetlą czy nasza spółka ma małą czy większą wiarygodność.

Z uwagi na liczną obecność adresu siedziby spółki w sieci www, pod adres spółki będą przychodziły przeróżne katalogi, oferty lub prośby o wsparcie.

Skoro koszt wirtualnego biura jest niski, warto rozważyć tworzenie siedziby firmy w biurze wirtualnym a nie we własnym mieszkaniu czy domu
– sprawdź warszawskie wirtualne biura biurowirtualnewarszawa.pl

Czy wirtualne biura są legalne ?

Definicja wirtualnego biura została już wpisana do przepisów prawnych. Jest więc to działalność sklasyfikowana, o której wiedzą polskie organy ustawodawcze. W niedługim czasie ma ruszyć nawet rejestr biur wirtualnych, a więc działalność ta jest w zupełności legalna.

Oczywiście wirtualne biuro, aby legalnie oferować adres na siedzibę spółki, adres do KRS czy CEiDG powinno spełniać pewne wymogi, przede wszystkim w kontekście ustawy o VAT.

Wirtualne biuro powinno być czynne, posiadać personel oraz środki techniczne, umożliwiające w pewnym zakresie działanie swoich klientów pod adresem biura wirtualnego. Personel musi utrzymywać stały kontakt z zarządami spółek, których siedziba znajdzie się w biurze wirtualnym.

Zarządy spółek mają mieć możliwość zgromadzenia się w swojej siedzibie i podejmowania tam decyzji. To samo dotyczy wspólników, którzy pod adresem siedziby własnej spółki podejmować będą kluczowe decyzje co do przyszłości zarządu spółki czy samej spółki.

Wirtualne biura to zatem świetny pomysł, by spółka nie musiała wydać środków własnych na wynajem biura, umeblowanie biura czy wypłacanie wysokich pensji pracownikom sekretariatu. Spełnione muszą być jednak kryteria dostępności do siedziby spółki dla urzędników oraz samych zarządów. Decydując się na wirtualne biuro warto wybrać nie tylko takie, które posiada realny i czynny lokal, ale też powinno zwrócić się uwagę na położenie lokalu np. czy jest to ścisły środek miasta a nie blok mieszkalny w blokowisku oraz czy właściciel lokalu bezpośrednio prowadzi wirtualne biuro. Jest to opcja zalecana, gdy chcemy, by siedziba naszej firmy znajdowała się w biurze wirtualnym na długo, gdyż w tych okolicznościach biuro wirtualne będzie prowadzone bezterminowo, więcej na biurowirtualnewarszawa.pl/wirtualne-biuro.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here