aktywność sportowa

Ciepłe dni i promienie słońca zachęcają nas do wzmożonej aktywności, w tym do uprawiania sportów i spędzania czasu na powietrzu. To czas, kiedy w trosce o swoje zdrowie, zmieniamy dietę i jeszcze bardziej świadomie dbamy o wypracowanie nowej, lepszej rutyny – do codziennych obowiązków staramy się włączyć wysiłek fizyczny.

Regularna aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla naszej kondycji, ale też i dla samopoczucia. Sport przyczynia się do wytwarzania endorfin, czyli hormonów szczęścia, obniża poziom stresu, dotlenia organizm i dodaje pewności siebie. A znalezienie czasu wcale nie jest trudne. Trzeba tylko znaleźć coś, dla siebie!

Trening na świeżym powietrzu

Wiosna to idealny moment, żeby ćwiczyć na powietrzu. I wcale nie chodzi o długie, intensywne treningi czy skomplikowane dyscypliny, które wymagają wieloletniego przygotowania i drogich akcesoriów. Najlepiej zacząć od najmniej intensywnych aktywności, które niosą za sobą niewielkie ryzyko kontuzji i szybkiego przetrenowania organizmu. Ubierz się w sportowe ubrania i zacznij:

  • spacerować,
  • biegać (slow jogging w zupełności wystarczy),
  • jeździć na rowerze,
  • jeździć na rolkach.

Nawet taka niepozorna aktywność, jeśli na stałe wpiszemy ją do swojego grafiku, przyniesie świetne rezultaty – pomoże nam poprawić ogólną kondycję organizmu, usprawni jego funkcjonowanie i pobudzi apetyt na kolejne treningi.

Domowe studio fitness

Treningi na świeżym powietrzu są doskonałą rozrywką i zabawą dla nas samych oraz dla całych rodzin. Ale co zrobić, gdy pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia z domu? W takie dni wcale nie musimy rezygnować z ćwiczeń. Z powodzeniem możemy zorganizować studio fitness we własnym domu, a wtedy bieganie lub jazdę na rowerze, zamienimy na tabatę, cardio, stretching lub taniec – w zależności od tego, na co mamy ochotę. Zwykle w domu nie mamy specjalistycznych sprzętów czy akcesoriów sportowych, ale to również żadna przeszkoda. W najbardziej podstawowej wersji, do domowego treningu wystarczą nam zalewie 3 rzeczy: sportowe ubrania, ręcznik, woda. Jeśli natomiast chcemy urozmaicić nasze ćwiczenia, możemy wybrać do nich na przykład:

  • hantle,
  • duże fitnessowe piłki,
  • taśmy oporowe,
  • skakanki.

Tego typu sprzęty do domowego treningu można znaleźć nie tylko w specjalistycznych sklepach sportowych, ale też w sezonowej ofercie np. na kaufland.pl. Wiosną warto wprowadzić do swojej codzienności jeszcze więcej ruchu – w słoneczne dni niech to będzie aktywność na świeżym powietrzu, a gdy pogoda spłata nam figla – wybierzmy trening w domu. Pamiętajmy jednak, że najważniejsza nie jest sama intensywność wykonywanych ćwiczeń, ale ich systematyczność, dawka pozytywnej energii i zdrowy nawyk, jaki dzięki temu zbudujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here