kartony

W każdym sklepie internetowym optymalizacja kosztów to podstawa. Jednym z kluczowych aspektów takiej działalności jest używanie odpowiednich opakowań do wysyłki. Jakie kartony do pakowania sprawdzą się w e-commerce?

Z racji konieczności zmniejszenia ilości odpadów i dbania o środowisko, większość przedsiębiorców używa opakowań z tektury. Są produkowane z materiałów pochodzących z recyklingu, a po wykorzystaniu mogą zostać ponownie poddane recyklingowi. Najlepsze kartony do pakowania w sklepach internetowych to te z regulowaną wysokością i teleskopowe. Ich stosowanie ma znaczący wpływ na optymalizację kosztów wysyłki, czasu pakowania oraz przestrzeni magazynowej.

Dlaczego w sklepie internetowym sprawdzają się kartony do pakowania z regulowaną wysokością?

Niestety wiele sklepów internetowych nie używa opakowań dopasowanych do wielkości wysyłanych towarów. Pakują małe przedmioty w duże pudełka i stosują różne wypełniacze (papier pakowy, chipsy styropianowe, ścinki, gazety, pianka, folia bąbelkowa, poduszki foliowe itp.) w celu zabezpieczenia przesyłki przed przemieszczaniem się podczas transportu. Nie ma to nic wspólnego z ekologicznym podejściem do opakowań. Marnuje się dużo materiałów, które zwiększają ilość produkowanych odpadów. W celu ochrony środowiska należy ograniczyć ilość opakowań, a więc dostosowywać kartony do pakowania do ich zawartości. Nie oznacza to, że każdy sklep internetowy musi zaopatrywać się w kartony różnych rozmiarów. Wystarczy, że będzie używał kartonów z regulowaną wysokością, które może dopasować do wysyłanych przedmiotów. Te uniwersalne opakowania spowodują, że proces pakowania zostanie zoptymalizowany (oszczędność czasu – nie ma konieczności docinania kartonów), a koszty będą niższe (nie trzeba zamawiać wielu rodzajów kartonów). Poza tym będzie więcej miejsca w magazynie.

Używanie pudełek z regulowaną wysokością to:

  • oszczędność czasu,
  • oszczędność przestrzeni magazynowej,
  • łatwy i szybki montaż,
  • mniejsze koszty wysyłki,
  • brak konieczności używania dużej ilości wypełniaczy do paczek,
  • optymalizacja procesu logistycznego.

Opakowania z tektury z regulowaną wysokością

Kartony do pakowania z regulowaną wysokością mają ponacinane rowki w odległości co 25 mm, dzięki czemu można je dopasować przez przycięcie do wysokości towarów. Łatwo i szybko otwierają się dzięki otworowi wyciętemu w pokrywie. Są bardzo praktyczne – istnieje możliwość ich dopasowania aż do 12 różnych wysokości. Są wykonane ze sztywnej tektury falistej trójwarstwowej.

W ofercie sklepu RAJA dostępne są także kartony do pakowania z regulowaną wysokością i automatycznym dnem, dzięki któremu ich składanie jest jeszcze szybsze, a naciśnięcie na boki powoduje złożenie spodu.

Kartony teleskopowe

Pudełka teleskopowe są wykonane ze sztywnej, trójwarstwowej tektury, więc są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Dzięki wysuwanym wiekom można regulować ich wysokość. Otwór wycięty w pokrywie pozwala na łatwe i szybkie otwieranie. Świetnie nadają się do pakowania przedmiotów zajmujących wiele miejsca.

Pudła teleskopowe są dopasowane do wysokości produktów. W ofercie RAJA dostępne są kartony teleskopowe długie i płaskie. Długie są specjalnie dopasowane do długich przedmiotów – pokrywa kartonu zachodzi na spód i dostosowuje się do konkretnej długości. Teleskopowa pokrywa kartonu podwaja grubość tektury na bokach opakowania. Można w nich wysyłać przedmioty o wadze do 20 kg. Pudełka teleskopowe płaskie służą do wysyłki płaskich produktów takich jak: obrazy, ramy, kalendarze, lustra, tablice, albumy itp. Spód i pokrywa pudełka idealnie zachodzą na siebie i dopasowują się do wymiarów zawartości – do 500 do 1000 mm w zależności od modelu. Są wykonane z 5-warstowej tektury falistej.

Szeroki wybór kartonów do pakowania, w tym pudełek teleskopowych można znaleźć w sklepie: https://www.rajapack.pl/kartony-pudelka-opakowania-kartonowe/kartony-dlugie-plaskie-z-regulowana-wysokoscia-paletowe_C1120.html.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here