Peruki z włosów słowiańskich

Wiele osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, nie rozstaje się z peruką. Nakrycie głowy staje się dla nich nieodłączną częścią wizerunku. Starannie dopasowane peruki maskują prześwity na głowie lub całkowitą łysinę, zapewniając osobie dotkniętej chorobą komfort psychiczny. Profesjonalne salony perukarskie oferują szeroki wybór peruk tkanych z włosów naturalnych i syntetycznych. Największym zainteresowaniem cieszą się naturalne peruki wykonane z włosów słowiańskich, w szczególności dziewiczych. Czym charakteryzują się tego typu wyroby? Czy warto w nie zainwestować? Sprawdź!

Włosy słowiańskie – peruki godnie zastępujące naturalne włosy

Włosy słowiańskie, z których produkowane są wysokiej jakości peruki, są najdroższym i najbardziej pożądanym przez firmy perukarskie i ich odbiorców materiałem. Co wpływa na ich popularność? Przede wszystkim właściwości. Pasma typu słowiańskiego, zwłaszcza dziewicze (czyli niepoddawane wcześniej zabiegom chemicznym i rozjaśnianiu), mają pełną łuskę, co zapewnia im wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Pukle charakteryzują się jedwabistą miękkością i gładkością. Wysokiej jakości peruki tkane ręcznie na nowoczesnych bazach z mikroskóry albo tiulu pozwalają osobom borykającym się z łysieniem odzyskać utracony wygląd, a co za tym idzie – również pewność siebie i komfort codziennego życia.

Peruki tkane z włosów naturalnych dają użytkownikowi dużą swobodę. Ukrywanie łysiny pod peruką nie musi oznaczać już konieczności przyzwyczajenia się do niezmiennego odbicia w lustrze. Nowe włosy można dowolnie stylizować i czesać – modelować, upinać, kręcić i prostować, dostosowując tym samym wygląd do nastroju i okazji.

Peruka skrojona na miarę

Długie, blond pasma, hollywoodzkie fale, drapieżne boby, burza drobnych, rudych loków… Dobre salony oferują peruki w niemal wszystkich kolorach, sposobie cięcia, długości, gęstości i strukturze włosa. Nowe włosy mogą do złudzenia przypominać utracone pukle lub, wręcz przeciwnie, całkowicie odmienić wizerunek, do którego przez lata przyzwyczailiśmy otoczenie i samych siebie. Pierwszą perukę warto dobrać pod okiem specjalistów, którzy znajdą model dopasowany do budowy anatomicznej i naturalnej urody.

Peruka naturalna – warto?

Kupno wysokiej jakości peruki z delikatnych, słowiańskich włosów jest niemałym wydatkiem (cena peruki to nawet kilka tysięcy złotych). Warto mieć jednak świadomość, że starannie pielęgnowane włosy będą wiernie służyć przez długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here