Pandemia koronawirusa wpłynęła na wiele aspektów życia Polaków. Zmieniła wiele nie tylko w sferze prywatnej i zdrowotnej, lecz także biznesowej. Wraz z pojawieniem się tak trudnej dla wszystkich sytuacji potrzebna była zmiana działania zarówno w przypadku przedsiębiorstw, jak i sektora publicznego. Nabierająca rozpędu transformacja cyfrowa przyniosła wiele zmian, a my staliśmy się świadkami odważnych przemian, które wciąż zachodzą.
Czym jest transformacja cyfrowa i co oznacza?
Transformacja cyfrowa oznacza zamianę procesów analogowych w cyfrowe. Przemiana ta odbywa się za pomocą mniej lub bardziej zaawansowanych technologii informatycznych. Cyfryzacja firm obejmuje m.in. digitalizację obsługi klienta, scyfryzowanie obiegu dokumentów czy rozliczeń.
Na cyfryzację składa się wiele procesów, które łącznie prowadzą do usprawnienia zarządzania firmą, bądź jej wybranymi sektorami. Decydując się na scyfryzowanie wielu obszarów działalności, jesteśmy w stanie zwiększyć wydajność pracowników, a także wykluczyć wiele błędów, które pojawiają się podczas pracy człowieka.
Przedsiębiorstwo, które zdecyduje się zainwestować w cyfryzację, może finalnie wiele zaoszczędzić. Okazuje się bowiem, że po przeprowadzeniu transformacji cyfrowej wielu pracowników może pracować zdalnie. Potrzebna jest również mniejsza ilość miejsca do przechowywania analogowych, papierowych dokumentów. W związku z tym przedsiębiorcy mogą najmować mniejsze biura i tym samym ciąć koszta z tym związane.
Transformacja cyfrowa – nowe możliwości i wyższa efektywność
Cyfryzacja wiąże się z dużymi oszczędnościami, wzrostem efektywności i wydajności przedsiębiorstwa, a także zwiększeniem konkurencyjności i dostępem do szerszego rynku. W związku z tym na cyfryzację decydują się nie tylko przedsiębiorstwa inwestujące w rozwój, lecz także uczelnie i instytucje administracji publicznej.
Jesteśmy świadkami milowego kroku w przód. Dynamiczna cyfryzacja oznacza zmianę modeli biznesowych, które wymagają nowych kompetencji. Przewiduje się, że w wyniku transformacji cyfrowej popyt na usługi programistyczne i informatyczne wzrośnie o niemal 90%. Co więcej, powstanie wiele nowych zawodów, które odpowiedzialne będą za zarządzanie chmurami danych itd. Cyfryzacja wymaga również odpowiedniej i zaawansowanej infrastruktury, takiej jak Data Center w ramach INEA Biznes.
INEA Biznes – nowoczesne podejście do potrzeb biznesu
Coraz większe znaczenie dla biznesu będą miały niezawodne rozwiązania skrojone na miarę poszczególnych firm, instytucji publicznych, a nawet całych miast (smart cities). Kompleksowe usługi dla przedsiębiorstw proponuje INEA Biznes.
INEA dla firm to przede wszystkim szybki światłowód symetryczny cechujący się niezakłóconym działaniem. Bezpieczeństwo danych i ich profesjonalne przechowywanie zapewnią natomiast usługi w ramach Data Center INEA, takie jak chmura dla firm, kolokacja czy backup danych.
INEA dla firm to również bezpieczeństwo, jakie dają zabezpieczenia ANTY-DDOS. Tak przygotowana oferta jest synonimem przyszłości oraz znakiem tego, jakie usługi będą w przyszłości niezbędne do prowadzenia biznesu.