Smartfon refabrykowany

Zastanawiasz się, czy smartfon refabrykowany to dobry pomysł? Czy telefon odnawiany może posłużyć przez lata? Sprawdź, co to znaczy smartfon refabrykowany i poznaj zalety tego rozwiązania.

Telefon refabrykowany – co to znaczy?

Smartfon refabrykowany to sprzęt, który można uznać za praktycznie nowy lub profesjonalnie odnowiony. To urządzenia pochodzące ze zwrotów, outletów czy powystawowe. Telefony refabrykowane to świetny sposób na to, by kupić nowoczesny sprzęt ze znakomitymi parametrami w znacznie niższej cenie. Dzięki temu dajesz smartfonowi drugie życie – urządzenia, które można odnowić, nie leżą w szufladzie, a z powodzeniem służą przez kolejne lata.

Smartfony refabrykowane przechodzą szereg testów technicznych przed sprzedażą, które potwierdzają ich doskonały stan techniczny – dzięki temu zyskujesz gwarancję, że telefon odnawiany jest w pełni przygotowany do użytku, a wszystkie podzespoły są sprawne.

Skąd może pochodzić smartfon refabrykowany?

  • Smartfon ze zwrotu. Każdy klient ma prawo zwrócić produkt bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od zakupu. Telefony, które pochodzą z takich zwrotów, można uznać za praktycznie nowe. Często mają też jedynie uszkodzone pudełko, a sprzęt jest w pełni sprawny – takie urządzenia można bez przeszkód pozostawić w dalszym obiegu i sprzedawać taniej. Inna możliwość to zwrot gwarancyjny z powodu uszkodzenia – telefon po wymianie poszczególnych podzespołów i obudowy jest w świetnym stanie – nowe części i obudowa sprawiają, że z powodzeniem można korzystać z niego jeszcze przez kolejne lata.
  • Smartfon powystawowy. Niekiedy wystawy elektroniki mają tylko charakter marketingowy – telefony są na wystawie w celu promocyjnym podczas premiery danej serii. Takie urządzenia były dostępne do wglądu konsumentów przez krótki czas i można uznać je za praktycznie nowe. Inna opcja to telefony, które są dostępne na wystawach sklepowych przez miesiące, a często w tym czasie są podłączone do ładowania – taki sprzęt wymaga już gruntownego odświeżenia przed ewentualną sprzedażą.
  • Smartfon z outletu. Wielu operatorów komórkowych wprowadziło możliwość zakupu smartfonów z outletu podczas przedłużania umowy abonamentowej czy kupowania telefonu bez abonamentu. Oprócz urządzeń fabrycznie nowych, w sklepach wielu operatorów, takich jak nju mobile i Orange, można znaleźć profesjonalnie odnowione smartfony refabrykowane w atrakcyjnych cenach. Smartfon z outletu to gwarancja jakości – urządzenie przeszło szereg testów technicznych i objęte jest 12-miesięczną gwarancją z tytułu rękojmi.

Sprawdź więcej informacji o smartfonach refabrykowanych i zaletach korzystania z tego rozwiązania na blogu nju mobile – https://www.njumobile.pl/artykuly/czym-jest-smartfon-refabrykowany

Smartfon refabrykowany – dlaczego warto?

Telefony refabrykowane są coraz chętniej wybierane. Jakie są zalety korzystania z prawie nowego lub odnowionego telefonu?

  • Z korzyścią dla planety. Odnowienie telefonu to znacznie tańsze rozwiązanie niż wyprodukowanie nowego urządzenia. To również mniejsze obciążenie dla środowiska, co czyni to rozwiązanie proekologicznym.
  • Oszczędzasz. Ten sam model telefonu, który jest refabrykowany możesz kupić znacznie taniej niż fabrycznie nowe urządzenie. Wiedząc, że smartfony refabrykowane są często praktycznie nowe i pochodzą z najnowszych serii, możesz kupić świetne, nowoczesne urządzenie w znacznie niższej cenie.
  • Gwarancja na smartfon refabrykowany. Korzystanie z używanego sprzętu może być w pełni bezpieczne – 12-miesięcy gwarancji z tytułu rękojmi lub 24 miesiące gwarancji na sprzęt pozwalają na korzystanie z telefonu refabrykowanego bez obaw.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here