Profesjonalny kuferek fryzjerski na wyposażenie – jak go znaleźć?

0
419

Praca fryzjera wymaga dostępu do licznych i rozmaitych przyrządów, wykorzystywanych w codziennej praktyce. Ponadto, ważne jest ich sprawne przechowywanie oraz organizacja, które pomogą w szybkim namierzeniu potrzebnego elementu. Dotyczy to między innymi fryzjerów, którzy pracują w domach swoich klientów, a tym samym potrzebują transportować z sobą całe potrzebne wyposażenie. W ich przypadku konieczny może okazać się do profesjonalnego kuferka fryzjerskiego. Poniżej opowiemy nieco więcej na ten temat – dowiesz się jak wybrać kuferek fryzjerski, na jakie kryteria zwrócić uwagę oraz po czym rozpoznać kuferek dobrej jakości. 

Kuferek fryzjerski – czyli o przenośnym salonie fryzjerskim 

Fryzjerzy to specyficzna grupa zawodowa. Oprócz zatrudnienia w zakładach fryzjerskich, wiele osób prowadzi też prywatną praktykę, lub oferuje możliwość obcinania włosów w domu klientów, wykonywania fryzur okazjonalnych oraz innych usług. Wówczas, pojawia się potrzeba przetransportowania potrzebnych sprzętów, tak, by nie uległy pomieszaniu ani uszkodzeniu. W tym pomoże Ci profesjonalny kuferek fryzjerski na wyposażenie

Wbrew pozorom, jest to niezwykle ważne, zarówno z uwagi na organizację pracy jak i wrażenie, które wywołasz u swoich usługobiorców. Im lepiej będzie zorganizowany twój warsztat pracy, tym większa szansa, że zaplusujesz u swojego klienta i stanie się on twoim regularnym konsumentem. 

Najważniejsze parametry kuferków kosmetycznych

Kluczową sprawą w wyborze kuferka kosmetycznego jest oczywiście jego rozmiar, który bezpośrednio zależy od ilości używanych przez ciebie kosmetyków, ich rozmiarów i kształtu. Znajdziesz zarówno modele dedykowane do przenoszenia ograniczonych zestawów narzędzi – na przykład nożyczek, grzebyków lub kosmetyków do stylizacji. Znajdziesz także kuferki w pełni profesjonalne, w których znajduje się zarówno przestrzeń do przechowywania maszynek elektrycznych, jak i wielu zestawów urządzeń manualnych. 

Ważna jest obecność dodatkowych schowków, skrytek, kieszeni oraz licznych przegród, w których będziesz przechowywać potrzebne sprzęty. Ponadto, niektóre modele kuferków składają się z dwóch lub nawet większej ilości poziomów, co dodatkowo pozwala uporządkować przechowywane kosmetyki i narzędzia. 

Ważne jest także, by zawartość kuferka była widoczna od razu po jego rozłożeniu. Ma to duże znaczenie i wpływ na twój komfort pracy. Łatwo i szybko rozkładający się kuferek, który od razu „uwidacznia” wszystkie przechowywane w nim sprzęty – to urządzenie pozwalające stworzyć profesjonalne stanowisko pracy niezależnie od miejsca, w którym się znajdziesz. 

Kształt dostępnych kuferków jest w dużym stopniu ujednolicony i wynika z ich funkcji praktycznych. Znajdziesz przede wszystkim kuferki o kształtach imitujących pojemniki (bryła typowego prostopadłościanu) lub walizki podróżne. Wybór zależy od twoich preferencji, polecamy jednak unikać kuferków stylizowanych na przykład na torebki wieczorowe. Choć mogą prezentować się atrakcyjnie, to jednak są o wiele mniej ergonomiczne i praktyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here