Profesjonalne odśnieżanie

0
689

Firmy sprzątające stoją przed największym wyzwaniem każdej zimy. To właśnie wtedy na chodnikach i drogach pojawia się śnieg i błoto pośniegowe, a do wnętrz budynków wnoszona jest na butach przysłowiowa breja, w której znajduje się piasek, sól drogowa oraz pozostałości śniegu, lodu i deszczu.

Zimowe oczyszczenie terenu zewnętrznego

Oczyszczanie terenów zewnętrznych często jest szczególnym wyzwaniem, które pociąga za sobą konieczność zaangażowania wielu osób. Ze względu na to, że w naszym klimacie możemy spotkać się z częstymi i obfitymi opadami śniegu, jego usuwanie – które jest ustawowym obowiązkiem – nastręcza wielu trudności. Ludzie, którzy muszą robić to ręcznie, uzbrojeni w łopaty, potrzebują nie tylko czasu, ale i niemałych nakładów siły. W przypadku większych terenów wydaje się wręcz niemożliwe, aby byli w stanie zająć się tym samodzielnie.

Odśnieżarka samojezdna

I właśnie wtedy przychodzi im z pomocą odśnieżarka samojezdna, czyli profesjonalna (lub też stworzona w wersji komunalnej dla mniejszych powierzchni) odśnieżarka automatyczna spalinowa. To urządzenie, które sprosta nawet największym wyzwaniom, ponieważ jest wyposażone w mocny silnik i napęd na cztery koła. Pozwalają one na przedarcie się nawet przez największe zaspy.

Odśnieżarki samojezdne są stworzone na zasadzie podobnej do działania małego traktorka. Wymagają tylko jednej osoby do sterowania nimi, przy czym pracownikowi zapewniona jest największa możliwa wygoda. Może on bezpiecznie siedzieć na takim małym pojeździe, kierując nim jedynie, by pracował zgodnie z jego życzeniem, systematycznie usuwając zalegający na terenie śnieg. Wykorzystanie profesjonalnej odśnieżarki pozwala więc na oszczędność sił pracownika i sprawia, że praktycznie każdy może zajmować się taką pracą.

Lżej, szybciej i dokładniej

Czy naprawdę warto zainwestować w jedną albo kilka odśnieżarek do firmy sprzątającej? Oczywiście! Praca za pomocą odśnieżarki jest przede wszystkim znacznie szybsza i lżejsza dla pracownika, co oznacza, że w ciągu tego samego czasu zostanie odśnieżony większy teren. Jest to szczególnie ważne w przypadku obfitych wysokich opadów śniegu, kiedy praktycznie bezustannie należy go usuwać – i to najlepiej z całego terenu jednocześnie. W przypadku ręcznej obsługi danego terenu nie byłoby to możliwe albo wymagało wielu osób pracujących jednocześnie.

Oszczędność czasu i zmniejszenie ilości pracowników na danym terenie jest bardzo korzystne ze względu na to, iż pozwala zmniejszyć wydatki w firmie. Nakłady na paliwo oraz na pensję jednego pracownika, a także na amortyzację odśnieżarki są w rozrachunku długofalowym znacznie niższe niż zapewnienie pensji całej armii ludzi.

Na uwagę zasługuje także kwestia dokładności. Automatyczna samojezdna odśnieżarka jest w stanie usunąć śnieg znacznie lepiej niż osoby, które zatrudniamy do ręcznego odśnieżania i które nierzadko wymagają dopilnowania, aby przykładały się do pracy. W przypadku używania odśnieżarki wystarczy jedna, zaufana osoba, a zatem rezultat pracy na pewno będzie lepszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here