boże narodzenie, prezent, dziecko, trzylatek, prezent na święta dla trzylatka
fot. unspash.com

Od świątecznego szału zakupów można dostać aż zawrotu głowy! Od początku grudnia jesteśmy bombardowani mnóstwem reklam, które w sumie nie powinny nas dotyczyć, bo akurat w naszej rodzinie nie ma motocyklisty, który potrzebuje nowego kasku w prezencie na święta. Często ciężko się w tym połapać, a nadmiar informacji może spowodować, że czujemy się zagubieniu w świecie wielu atrakcyjnych ofert.

Gdy już przygotujemy nasz dom na przywitanie Świętego Mikołaja, w czym pomoże nam wpis: Niezbędne ozdoby świąteczne, które musisz mieć w swoim domu, musimy się wcielić w postać samego Mikołaja i przygotować listę świątecznych prezentów.
I tu każdy z nas może pozazdrościć mieszkańcowi Bieguna Północnego, ponieważ on nie musi się głowić jaką miłą niespodziankę schować pod choinkę w tym roku. A, gdy dodamy tu, że ta niespodzianka ma być dla trzylatka, wtedy pojawiają się schody.

Jak w przypadku starszych dzieci lub niemowląt nie wydaje się to tak trudne. Niemowlę dopiero poznaje świat i każdy prezent jest dla niego wspaniałym doświadczeniem, a starsze dzieci mają już określone pierwsze zainteresowania i potrzeby, to trzylatki dopiero zaczynają doświadczać.

Wydaje się to być proste, jednak nie zawsze, trzylatki są ciekawe świata już coraz mniej potrzebują poczucia stabilności i schematyczności. Jednak ze względu na rozwój ich układu nerwowego i emocjonalnego bardzo łatwo się denerwują i płaczą.

Na samą myśl o tym robi się wam gorąco? Dlatego pomysł na to, co kupić trzylatkowi może być troszeczkę bardziej utrudniony niż w innych przypadkach.

boże narodzenie, prezent, dziecko, trzylatek, prezent na święta dla trzylatka
fot.pexels.com

Zamiast kupować pierwszą lepszą rzecz, która wpadnie wam w oko w pobliskim sklepie warto rozważyć kilka spraw.
Dzieci uwielbiają się bawić, dlatego zabawki dla trzylatka czy trzylatki to najlepsze rozwiązanie. 

Ale jakie? Pociechy w tym wieku żyją w świecie własnej wyobraźni, czasami ciężko rozróżnić im rzeczywistość między własną wymyśloną prawdą, często mają sowich niewidzialnych przyjaciół. Mimo tego, chcą być częścią grupy, zaczynają zawierać znajomości, mieć swoich kolegów i koleżanki. Oprócz umiejętności społecznych trzylatki podejmują pierwsze próby liczenia i potrafią zrozumiale komunikować się z dorosłym.

A więc zabawki, dzięki którym będą mogły układać literki w kolejności alfabetycznej, podejmować pierwsze próby liczenia są z pewnością praktycznym rozwiązaniem prezentu dla trzylatka.

Ze względu na potrzeby społeczne w przypadku prezentu dla trzylatki wszelkie zabawki umożliwiające jej „zabawę w dom” to dobry pomysł. Lalki niemowlaki, mini kuchnie, domki dla lalek, wózeczki, takie bożonarodzeniowy prezent na pewno da im wiele radości.

Co więc z prezentem dla trzylatka? Jak da się zauważyć chłopięca wyobraźnia odbiega trochę w inne rejony. Pierwsze konstrukcje z klocków, latające samochodziki, tory wyścigowe, będą idealne do zaspokojenia chłopięcej wyobraźni.
A czy wiedzieliście, że dzieci zaraz po architektach są najlepszymi konstruktorami niesamowitych budowli, które z pozoru wydają się niemożliwe do wykonania? Kto wie, rozwijając u trzylatka takie zdolności w przyszłości może zostanie znanym i cenionym architektem?

Pamiętajmy jednak, by niczego nie narzucać, dziecko podczas zabawy samo ujawnia jak właściwie wygląda jego świat wyobraźni i czym się interesuje. Sami przecież pamiętamy, że za dziecięcych lat dziewczynki potrafiły bawić się samochodzikami, a chłopcy lalkami – to naturalny proces zaspokajania ciekawości.

boże narodzenie, prezent, dziecko, trzylatek, prezent na święta dla trzylatka
fot. pexels.com

Gdy chcemy zadbać trochę o rozwój dziecka polecamy książeczki, oczywiście obrazkowe, z krótkimi wierszykami albo bez tekstów, gdzie dziecko samo będzie miało okazję opowiedzieć historię na podstawie tego, co widzi. Umiejętności manualne również wchodzą w grę, dlatego wszelkie klocki, kolorowanki, tablice do rysowania, piaskownice dają pole do popisu kreatywności trzylatka.

Co kupić trzylatkowi na święta? To chyba jedno z trudniejszych zadań. Musimy być świadomi na jakim etapie rozwoju jest dziecko i dać mu możliwość kształtowania pojmowania rzeczywistości i rozwoju swoich umiejętności. Nauka poprzez zabawę sprawdza się w każdym wieku, a dzięki szerokiej ofercie w sklepach macie ogromne pole wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here