Tenczynek Lager

Na rynku piwa dominują dwa typy tego wyjątkowego trunku: piwa dolnej fermentacji (zwane Lagerami) oraz piwa górnej fermentacji (tzw. piwa stylu Ale). Jeśli poszukujesz wyjątkowego regionalnego piwa Lager, spieszymy Ci z pomocą. Z naszego artykułu dowiesz się, czym charakteryzują się piwa dolnej fermentacji oraz dlaczego warto spróbować piwa Tenczynek Lager ze znanego, małopolskiego browaru. Zapraszamy do lektury.

Czym charakteryzują się piwa dolnej fermentacji?

Podstawową różnicą między piwami tych dwóch rodzajów fermentacji są różne rodzaje drożdży. W piwach dolnej fermentacji używane są drożdże, które (jak zresztą wskazuje na to nazwa tego stylu piwnego) opadają na dno fermentora. Dolna fermentacja przebiega w niższej temperaturze (ok. 8-12 stopni Celcjusza). Przekłada się to na wolniejszą oraz mniej burzliwą pracę drożdży, którego efektem jest piwo o czystym profilu aromatycznym. Dzięki temu ostateczny smak i aromat piwa dolnej fermentacji zależy w dużej mierze od pozostałych składników wykorzystanych do jego produkcji. Piwa dolnej fermentacji mają dużo krótszą historię, a ich powstanie datuje się na drugą połowę XIX wieku. Ten rodzaj piwa szybko zdobył uznanie piwoszy na całym świecie i dzisiaj zdecydowanie wiedzie prym na piwowarskim rynku. Lagery charakteryzują się wyjątkową klarownością oraz delikatniejszym od piw górnej fermentacji smakiem.

Browar z wielowiekową tradycją

Jeśli jesteś miłośnikiem piwa pochodzącego z regionalnych browarów, warto postawić na trunek pochodzący z Browaru Tenczynek. Produkuje się w nim zarówno wysokiej jakości piwo jakis mocniejszy trunki takie jak staropolskie okowity, whisky czy inne destylaty. W ofercie tego wyjątkowego browaru znajdziemy także doskonały jakości piwa dolnej fermentacji, w tym sztandarowy produkt pochodzący z Browaru Tenczynek, a mianowicie Tenczynek Lager. Podobnie jak inne trunki pochodzące z tego małopolskiego browaru o wielowiekowej tradycji, również tutejszy lager z pewnością przypadnie do gustu wszystkim piwoszom. To rzemieślnicze piwo drogo smaku wyczuwalna jest doskonała harmonia między tradycją a współczesnością zachwyci podniebienia piwoszy, którzy preferują lekkie oraz dobre jakościowo piwa dolnej fermentacji z wyczuwalną chmielowym aromatem.

Gdzie kupić Tenczynek Lager?

Chcąc spróbować piwa dolnej fermentacji z Browaru Tenczynek wystarczy złożyć zamówienie w internetowym sklepie prowadzonym przez ten browar. W ofercie znajdziemy zarówno duży wybór piw dolnej i górnej fermentacji, jak i wyjątkowe, niepasteryzowane piwa świeże sprzedawane w wygodnych, litrowych butelkach. W ofercie sklepu dostępne są tez mocniejsze trunki: wódki, okovity, whisky oraz ciekawe zestawy, które idealnie nadadzą się na prezent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here